Manşet

Ziraat Bankası FAST İptal Etme

Ziraat Bankası FAST iptal etme işlemi genel itibariyle mesai saatleri dışında yapılmasından dolayı diğer işlemlere göre daha zor iptal edilen bir durumdur. Fakat bu imkansız manasını taşımaz. FAST ile yapmış olduğunuz ödeme işlemini fark etmeniz durumunda bankanızla iletişim kurabilirsiniz. Fakat FAST işlemi genel itibariyle isim soy isim ve İBAN uyuşmaması durumunda zaten ödeme karşı tarafa yansımayacak ve paranız anında iade olacaktır.

Fakat ziraat bankası hesabından aynı ziraat bankasında bulunan farklı bir müşteriye para göndermeniz durumunda para karşı tarafa ulaşacaktır ve bunun için iptal talebinde bulunmanız gerekir. Yazımızın içerisinde, Ziraat bankası yanlış gönderilen para iptali nasıl yapılır konusuyla ilgili bilgilendirme bulacaksınız.

Ziraat Gönderilen Parayı İptal Etme

Ziraat gönderilen parayı iptal etme işlemiyle ilgili parayı gönderdikten sonraki en kısa süre içerisinde fark etmiş olmanız gerekir. Ancak Taahhüt süresi olarak adlandırılan süreyi geçirmeniz durumunda paranızı geri alamazsınız.

Ziraat bankası yanlış para gönderme yapmanız durumunda hızlı bir şekilde bankanın Müşteri hizmetleri yani çağrı merkezini aramanız gerekir. Müşteri temsilcisine durumu izah ederek iade talebinde bulunun. Talebiniz sonrasında müşteri temsilcisi alıcı olan müşteriyle iletişime geçerek para iadesi için süreci başlatacaktır. Ziraat bankası yanlış para gönderme iptali için şu kanallar üzerinden iletişim kurabilirsiniz;

  • Telefonla müşteri hizmetleri aracılığıyla işlem iptali,
  • Mobil uygulama üzerinden işlem iptali,
  • İnternet bankacılığı üzerinden işlem iptali,
  • Şubeler üzerinden işlem iptali.

Ziraat Mobil EFT İptal Etme

Ziraat mobil EFT iptal etmek için sürecin başlatılabilmesi açısından parayı gönderdiğiniz bankayla iletişim kurulması gerekir. Yapılan yanlış para gönderiminin aynı banka içerisinde olması durumunda iade süreci daha kolaydır. Fakat günümüz şartlarında bir çok banka ve bu bankalarda bir çok müşteri bulunduğundan farklı bankalar tercih sebebi olmaktadır.

Dolayısıyla farklı bir bankada bulunan hesaba EFT işlemiyle para transferi yapmanız durumunda alıcı hesabın bankasıyla iletişime geçmek gerekmektedir. Tabi bu işlemi sizin bankanız yani Ziraat bankası tarafından süreç başlatılmalıdır.

FAST İadesi Talebi Sorgulama

Fast iadesi talebi sorgulamak için bankanızın müşteri temsilcisini arayarak bilgi alabilir ve sorgulama yapabilirsiniz. Fast iadesini online olarak sorgulayabileceğiniz bir bölüm bulunmamaktadır.

Bu işlemi ya çağrı merkezi üzerinden yada banka şubesi aracılığıyla yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası FAST İptal Etme adlı konumuzun sonuna geldik.

İlginizi çekebilecek konular;

Ziraat Bankası QR Kod Para Çekme

Ziraat Mobil Uygulama Açılmıyor Sorunu Çözümü

Bir önceki yazımız olan Metaverse İstanbul Arsa Alma Siteleri 2022 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde istifade edebilmek için reklam engelleyiciyi kapatmanızı öneririz.