Manşet

TÜVTÜRK Kredi Kartı Geçiyor Mu? Hangi Kartlar Geçerli? 2023

TÜVTÜRK kredi kartı geçiyor mu? Araç muayene ücreti kredi kartıyla ödeniyor mu? ile ilgili konu ülkemizde milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiren bir konudur. Trafikte seyir halinde olan veya olmayan tüm motorlu taşıtların cinsine göre muayene süresi değişmekte olup bu süreler 1 yada 2 yıldır. İşte tamda bu noktada nakit sıkışıklığı olan veya kredi kartından ödemek isteyenler Araç muayenesi kredi kartıyla yapılabiliyor mu? sorusuna cevap bulmadan muayeneye gitmek istemiyorlar. Yine Araç muayenesi kredi kartı taksit yapılır mı sorusu da diğer sorulan sorulardan birisi.

Araç muayene ücreti kredi kartı ile ödenir mi? TÜVTÜRK muayene istasyonları 81 ilde hizmet vermektedir. Eğer muayeneye gidecekseniz Araç muayene ücreti kredi kartı ödeme ile ilgili detayları merak ediyorsanız ve yine kredi kartına taksitlendirme yapılıyor mu sorusunu merak ediyorsanız detayları aşağıdaki başlıktan öğrenebilirsiniz.

TÜVTÜRK Kredi Kartı Geçiyor Mu? 

TÜVTÜRK Kredi Kartı Geçiyor Mu?
TÜVTÜRK Kredi Kartı Geçiyor Mu?

TÜVTÜRK kredi kartı geçerli mi? TÜVTÜRK ödemelerinde kredi kartı geçerli olmaya başladı. Önceki dönemlerde araç muayenesine giden vatandaşlar nakit parayla ödeme yapabiliyordu. Fakat kısa süre önce faaliyete geçen araç sahipleri için kredi kartıyla araç muayene ücreti ödeme imkanı sunuldu. Buraya kadar olan kısımda kredi kartıyla araç muayene ücreti ödenebileceği konusuna net bir cevap vermiş olduk. Peki araç muayenesinde hangi kredi kartları geçerli? Bununla ilgili aşağıdaki başlıktan bilgi sahibi olabilirsiniz.

TÜVTÜRK Araç Muayenede Hangi Kartlar Geçerli?

TÜVTÜRK araç muayenesinde geçerli kartlar, artık muayene istasyonlarında kredi kartı kullanımının aktifleşmesiyle birlikte merak edilmeye başlandı. Sizde araç muayenesi yaptırmaya gittiğinizde yanınızda nakit para bulunmasa bile kredi kartınızla araç muayene ödemesini yapabilirsiniz.

TÜVTÜRK Araç Muayenesinde geçerli olan kredi kartları şunlardır;

  • Garanti BBVA kredi ve banka kartları 
  • Türkiye İş Bankası kredi ve banka kartları 
  • Akbank kredi ve banka kartları
  • QNB Finansbank kredi ve banka kartları
  • Denizbank kredi ve banka kartları
  • Ziraat Bankası kredi ve banka kartları
  • Halkbank kredi ve banka kartları
  • Vakıfbank kredi ve banka kartları
  • ING kredi ve banka kartları
  • TEB kredi ve banka kartları

Yine TÜVTÜRK resmi sitesinden yapılan açıklama doğrultusunda banka müşterilerinin kullanmış oldukları kredi kartlarının MastercardVisa ve TROY olması durumunda TÜVTÜRK araç muayene ödemeleri yapabilecekler.

TÜVTÜRK Kredi Kartı Taksitlendirme Yapılıyor Mu? 

TÜVTÜRK taksit yapıyor mu sorusu da diğer merak edilen konulardan birisidir. TÜVTÜRK Kredi kartına taksit seçeneği çalışmış olduğunuz bankanızın kriterlerine göre değişkenlik sağlayabilir. Daha açık belirtmek gerekirse TÜVTÜRK üzerinden yaptıracağınız araç muayene ve egzoz emisyon ölçümü ödemelerinde tek çekim sağlanmakta olup bankanızın bununla ilgili bir taksit kampanyası bulunması durumunda banka üzerinden taksit yapılabilecektir.

TÜVTÜRK kredi kartı komisyonu ne kadar? diye merak ediyorsanız. Kredi kartınızla yapmış olduğunuz tek çekimi taksitlendirmek istediğinizde çalışmış olduğunuz bankanın kredi kartı komisyonu ek ücretler çıkarabilir ve bu ücretlendirme kaç ay vade yapacağınıza göre değişkenlik gösterir.

TÜVTÜRK Temassız Ödeme Yapılır Mı?

TÜVTÜRK kredi kartı temassız ödeme yapabilirsiniz. 81 ilde bulunan muayene istasyonlarda kredi kartınızla yapacağınız ödemeleri temassız bir şekilde ödeme yapma imkanı sunmaktadır. Temassız çekim sayesinde daha hızlı ve hijyenik bir ödeme yapabilirsiniz.

Araç muayene ücreti online ödemek mümkün mü?, Araç sahipleri artık ödemelerini kredi kartı veya banka kartı üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Kredi kartınızdan temassız olarak ödeme yapabilmek için kartınızın temassız özelliğinin açık olması gerekmektedir. Egzoz emisyon ölçüm içinde yine ödemelerinizi temassız olarak yapabilmektesiniz.

TÜVTÜRK Muayene Ücreti Ne Kadar?

TÜVTÜRK araç muayene ücreti her yıl güncellenmektedir. Karayolu Taşıma Kanunu ve Karayolu Trafik Kanunu kapsamında araç muayene ücretlerinde düzenlemeler yapılmaktadır. Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği 2022 yılı içerisinde yüzde 36.20’lik değerlendirme oranında artış gerçekleştir.

2022 TÜVTÜRK muayene ücreti fiyat listesi şu şekildedir;

2022 Yılı Güncel Araç Muayene Fiyat Listesi
Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet258,42 TL
Römork ve Yarı Römork, Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı507,40 TL
Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker685,58 TL

Araç muayenesi yaptırırken egzoz emisyon ölçümü de yapılması gerekmekte olup ister TÜVTÜRK istasyonlarında yaptırabileceğiniz gibi dışarıda bulunan egzoz emisyon ölçümü yapan yerlerde de yaptırabilirsiniz.

TÜVTÜRK kredi kartı hizmet bedeli ne kadar?, Kredi kartınızla yapacağınız ödemede geçerli olan hizmet bedeli alınmaktadır. Detaylı olarak bilgi almak için 0850 222 88 88 numaralı TÜVTÜRK iletişim merkezini arayabilirsiniz.

TÜVTÜRK Muayene Ücreti Ne Kadar?

Araç muayene istasyonlarında kredi kartı kullanabilirsiniz.

Araç Muayene Ücretleri Ne Kadar?

Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet
258,42 TL
Römork ve Yarı Römork, Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı
507,40 TL
Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker
685,58 TL

2023 Araç Muayene Ücreti

2023 yılı için araç muayene ücretleri şu an daha belli olmadı.

Tüvtürk Muayene ücreti Nasıl Ödenir?

Nakit ödemenin yanı sıra kredi kartı ve banka kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

Araç muayenesi 1 gün gecikirse ne olur?

Muayene süresi geçen vatandaşlar için her ay %5 ceza uygunalmaktadır.

TÜVTÜRK Kredi Kartı Geçiyor Mu? Hangi Kartlar Geçerli? 2023 yılında da çıkacak olan fiyatlar buraya eklenecektir.

Taksitleri Devam Eden Kredi Kartı İptal Edilebilir mi?

Kredi Kartından Yapılan İşlemi İptal Etme

Bir önceki yazımız olan Ziraat Kredi Kartı Borcu Otomatik Ödeme ve Kapatma 2023 başlıklı makalemizde acil yardım, Borç para ve kolay yardım hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde istifade edebilmek için reklam engelleyiciyi kapatmanızı öneririz.