Manşet

SGK Tüp Bebek Şartları 2022

SGK Tüp Bebek Şartları 2022 bebek sahibi olmak isteyen anne ve baba adayları açısından araştırılan konular arasındadır. Bizlerde sizler için SGK tüp bebek tedavisi şartları, Tüp bebek devlet yardımı yaş sınırı, Prim gün sayısı gibi meseleler de bilgilendirici yazımızı hazırladık.

SGK Tüp Bebek Şartları

SGK heyet raporu ve SGK indiriminden faydalanabilmeniz açısından bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar ise sırasıyla aşağıdaki başlıkta sıraladık.

SGK Tüp Bebek Tedavisini Karşılar mı?

Tüp Bebek Devlet Yardımı Yaş Sınırı

SGK’nın Tüp bebek desteğinden faydalanabilmeniz için belirlenmiş olan bir yaş sınırı bulunmaktadır. Bu yaş sınırı 23 yaşını doldurmanız ve en yüksek 40 yaşından gün alınmamış olunması gereklidir.

Medeni Durum

SGK’dan heyet raporu alınabilmesi için evli olan çiftlerin resmi olarak en az 3 yıldır evli olması gerekir. Diğer yandan bu süre içerisinde çocuk sahibi olunmamış olması gerekmektedir. Ancak yapılan ölçümlerde sperm sayısının 5 milyonun altında çıkması durumunda ise 3 yıllık evlilik şartı aranmaz ve 3 yıldan daha az süredir evli olan kişiler de rapor alabilir.

Prim Gün Sayısı

Anne ve baba adaylarından herhangi birisinin 5 yıllık sigortalılık süresi ve 900 gün prim gün sayısının tam olması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan SGK Tüp Bebek Tedavisini Karşılar mı? 2022 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu