Devlet Yardımları

SGK Ozon Tedavisini Karşılıyor mu?

SGK Ozon Tedavisini Karşılıyor mu?, Ozon tedavisini SGK karşılıyor mu sorusu vatandaşlar tarafından araştırılan konular arasında. Ozon tedavisini devlet tarafından karşılanıyor mu? sorusunun cevabını vermeden önce ozon tedavisi nedir bunun cevabını verelim.

Ozon tedavisi, patojenleri (bakteriler, virüsler, mantarlar) öldürmek ve vücudun doğal savunmasını uyarmak için ozon gazının kullanılmasını içeren bir alternatif tıp şeklidir.

Ozon tedavisi, onlarca yıldır kullanılan alternatif bir ilaçtır. İnhalasyon, intravenöz enjeksiyon veya rektal insüflasyon gibi farklı şekillerde uygulanabilir. Ozon tedavisinin kullanımı, geniş bir yelpazedeki faydaları nedeniyle yıllar içinde artmaktadır.

Oksijen tedavisi veya oksidatif tedavi olarak da bilinir ve kanser, diyabet, artrit ve daha pek çok şeyi iyileştirmek gibi farklı amaçlar için kullanılabilir.

Ozon tedavisi özellikle detoks edici özelliği bulunur ve vücut içerisindeki kimyasal maddelerden arınmasına yardımcı olur. Vücutta en vazgeçilmez olan bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyonlara karşı vücudun direncinin artmasına yardımcı olur. Peki ozon tedavisi nedir ve nasıl uygulanır, ozon tedavisini SGK karşılıyor mu? şeklinde sorularınızı yanıtlayalım.

Ozon Tedavisi Nedir ve Nasıl Uygulanır?

ozon tedavisi sgk karsiliyor mu
ozon tedavisi sgk karsiliyor mu

Ozon tedavisi, vücudun içerisinde bulunan bakteri ve virüsleri temizlemek için kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Ozon tedavisi, bir asırdan fazla süredir var olan bir tedavidir. İlk olarak 1883 yılında Fransız doktor Dr. Jacques D’Arsonval tarafından keşfedilmiştir.

Ozon tedavisi sadece hastalıkları iyileştirmek için değil, aynı zamanda hastalıkları önlemek ve sağlığı korumak için de geçerlidir. Ağrı, alerji, astım, cilt rahatsızlıkları ve daha fazlasını tedavi etmek için kullanılabilir.

Ozon Tedavisi, ağrı, alerji, astım ve cilt rahatsızlıkları gibi çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için ozon gazı kullanan bir tamamlayıcı tıp şeklidir. İlk olarak Fransız doktor Dr. Jacques D’Arsonval tarafından 1883’te ozon gazından bir elektrik akımı geçtiğinde, bunun onu oksijen gazının tek başına yapabileceğinden daha güçlü hale getirdiğini keşfettiği zaman keşfedildi.

Ozon tedavisi, sedef hastalığı, egzama gibi cilt rahatsızlıkları, kanser, artrit, amfizem ve astım gibi kronik hastalıklar için popüler bir tedavi yöntemidir. Terapi ayrıca yaraları, kesikleri ve yanıkları tedavi etmek için de kullanılmıştır.

Ozon Tedavisinin Kullanıldığı Hastalıklar

Ozon tedavisi, insan vücudunu iyileştirmek için ozon kullanan bir tedavi türüdür. Kanser, Parkinson hastalığı ve diyabet dahil olmak üzere birçok farklı hastalık türü için kullanılmıştır. Ozon, oksijenin havadaki elektriksel deşarj yoluyla geçirilmesiyle oluşturulur ve kan dolaşımına enjekte edilebilir veya cilde topikal olarak uygulanabilir.

Ozon tedavisi kullanmanın temel faydaları, sağlıklı hücreler için toksik olmaması ve radyasyon veya kemoterapi gibi diğer tedavilere göre daha düşük enfeksiyon riskine sahip olmasıdır. Bununla birlikte, çok doğrudan veya geniş alanlara uygulandığında ciltte yanıklar gibi bu tür bir tedaviyi kullanmanın bazı riskleri vardır. Artrit, astım, kanser, kronik yorgunluk sendromu, kronik ağrı gibi bir çok alanda tedavi amaçlı kullanılan bir yöntemdir.

SGK Ozon Tedavisini Karşılıyor mu?

Ozon Tedavisini SGK Karşılıyor mu?, sorusuna net cevap verecek olursak, hayır SGK ozon tedavisini karşılamıyor. Ancak SGK tarafından karşılanan ozon tedavisi yöntemleri de bulunmaktadır. Bu tedavi türleri ise bireysel olarak kozmetik açıdan olmayan tedavi türleridir.

SGK tarafından karşılanan ozon tedavi türleri şu şekildedir;

  • Eklem Ağrıları
  • Bel ve boyun fıtıkları
  • Diyabet
  • Viral akciğer hastalıkları
  • Alrejik durumlar
  • Hipertansiyon
  • Fibromiyaljide

Yukarıda saymış olduğumuz ozon tedavi türleri SGK tarafından karşılanan ozon tedavi türleridir.

SGK Ozon Tedavisini Karşılıyor mu? adlı konumuzun sonuna geldik. Sitemizde daha önce yayınlamış olduğumuz SGK tarafından karşılanan tedavi türleri hakkında aşağıdaki linklerden inceleme yapabilirsiniz.

SGK Kök Hücre Tedavisini Karşılıyor mu?

SGK Solunum Oksijen Cihazlarını Karşılıyor Mu?

SGK Devlet Akıllı Lensi Karşılıyor Mu?

SGK Tüp Bebek Şartları

SGK Tüp Bebek Tedavisini Karşılar mı?

Bir önceki yazımız olan SGK Fizik Tedavi Ücretlerini Karşılıyor mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde istifade edebilmek için reklam engelleyiciyi kapatmanızı öneririz.