Manşet

SGK Dys Evrak Takip

SGK Dys Evrak Takip; DYS evrak takibi nasıl yapılır, SGK DYS evrak takip, e devlet DYS evrak takip, Varide No ile evrak sorgulaması nasıl yapılır? gibi sorularınızın hepsine yazımızın içerisinde yanıt bulabilirsiniz.

Bir çok vatandaşın çalışma alanında SGK’lı olması hasebiyle hayatımızın bazı alanlarında SGK ile işimiz olmaktadır. Bu noktada dys evrak takibi sonuçları ile ilgili merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

DYS evrak takibi nedir?

SGK tarafından vatandaşların yararına ve istifadesi için geliştirilmiş evrak takip sistemi yani DYS “Doküman Yönetim Sistemi”‘dir. Emeklilik başvuru işlemelerinizle ilgili olarak kimi zaman iş görmezlik ödeneği, kimi zaman özel ödenekler ya da askerlik borçlanması ve doğum borçlanmaları gibi bir çok alanda olan ödemelerle ilgili alanlardır.

SGK Kök Hücre Tedavisini Karşılıyor mu? PRP Ücretleri

DYS evrak takibi nasıl yapılır?

DYS evrak takibi yapmak isteyen vatandaşlarımız için e-Devlet DYS evrak takip işlemi yapabilmektedir. DYS evrak takip işlemleri e-Devlet uygulamasına 2018 yılından sonra geçtiğinden dolayı 2018 yılı sonrasındaki verilere SGK değil e-Devlet üzerinden ulaşabilirsiniz. Yine e-Devlet DYS evrak sorgulama işlemini 2018 yılı sonrası için e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz.

SGK DYS evrak takip

SGK DYS evrak takip ve sorgulama işlemlerinizi SGK üzerinden 2018 yılı sonuna kadar olan işlemleriniz için yapabilirsiniz. Ancak 2018 yılı sonrası SGK DYS yeni başvuru evrak takibi için e-Devlet platformu üzerinden görüntüleme sağlayabilirsiniz.

E-devlet DYS evrak takip 

e-Devlet platformunun hayatımıza girmesiyle birlikte hemen hemen her alanda fiziki yapmış olduğumuz işlemleri artık uygulama üzerinden kolayca yapma imkanı sağladı. Sosyal Sigortalar Kurumu’na yapacağınız veya yapmış olduğunuz başvurularınızı e-devlet evrak sorgulaması yaparak kolayca görüntüleyebilirsiniz.

e-Devlet DYS evrak takibi işlemleri için şu adımları izleyin;

İlk olarak Sosyal Güvenlik Kurumu DYS Evrak Takip BURAYA tıklayın

Web sitesinden ya da uygulama üzerinden linke tıklamadan giriş yapanlar en üstteki arama kutusuna “SGK evrak” yazarak arattırabilir.

SGK Dys Evrak Takip
SGK Dys Evrak Takip

Çıkan arama sonuçlarından “Sosyal Güvenlik Kurumu DYS Evrak Takip” linkine tıklayın.

Son olarak açılan sayfa üzerinden “uygulamaya git” butonuna tıklayarak SGK’nın sorgulama sayfasına yönlendirileceksiniz. Yönlendirilirken kimlik doğrulama onayı isteyecektir, onayla butonuna basarak devam edin. Açılan sorgulama sayfasında yıl seçerek sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

SGK Dys Evrak Takip
SGK Dys Evrak Takip

Varide No ile evrak sorgulama nasıl yapılır?

Varide no ile evrak sorgulama için https://uyg.sgk.gov.tr/DYSEvrakDogrulamaWEB/ linkine tıklayıp, evrak varide no, doğrulama kodu alanına da evrağınız üzerinde bulunan doğrulama kodunu yazarak sorgulayabilirsiniz.

SGK DYS evrak takibi giden evrak kayıtlı

Eğer yapmış olduğunuz sorgulama neticesinde SGK DYS Evrak Takibi “giden evrak kayıtlı” şeklinde yazıyorsa alınan başvuru sonucunda evrak kayıt altına alınıp ilgili birime iletildi manasına gelir.

SGK DYS Evrak Takibi “gelen evrak dosyaya kondu” Ne demek?

Başvuru sonrasında ilgili evrakla yapılan işlemler bittikten sonra dosyaya kaldırılır. Kaldırılan evrakla birlikte işlemlere farklı bir evrak ilişkilendirilerek devam edilir.

SGK DYS Evrak Takibi “zimmetten çıktı” Ne demek?

Mevcut evrakla işlemlerin tamamlandığı veya sonraki birime ya da işlemin tamamen bitmesi sonucu dosyasına kaldırıldığı manasına gelir. Bunun dışında yine hazırlanmış olan evrağın başvuru sahibine cevaben gönderilmek üzere postaya verildiği anlamına da gelir.

Editörün Tavsiyeleri;

Şahıs Ödemeleri Banka Hesabı Tanımlama

SGK Tüp Bebek Tedavisini Karşılar mı? 2023

SGK Tüp Bebek Şartları 2022

SGK Devlet Akıllı Lensi Karşılıyor Mu?

SGK Solunum Oksijen Cihazlarını Karşılıyor Mu?

SGK Ozon Tedavisini Karşılıyor mu?

SGK Fizik Tedavi Ücretlerini Karşılıyor mu?

Bir önceki yazımız olan Ziraat Kredi Kartı Borcu Otomatik Ödeme ve Kapatma 2023 başlıklı makalemizde acil yardım, Borç para ve kolay yardım hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde istifade edebilmek için reklam engelleyiciyi kapatmanızı öneririz.