Acil ParaPara Yardımı

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular; Acil para ihtiyacı olan vatandaşların bir çözüm yolu bulmak için araştırma halinde oldukları ve senetle borç veren kuyumcular var mı şeklinde çevrelerinde ya da internette detaylı arama yaptıkları bilinmektedir. Peki senet karşılığında altın alınır mı?

Bankalara kredi başvurusunda bulunan ancak ya geçmişte bankalarda yaşadığı sorundan ya da kredi notunun düşük olmasından dolayı kredi çekemiyorlar. Bu nedenle araştırma yaparak senet karşılığında acil nakit ihtiyaçlarını gidermek istiyorlar. Ülkemiz’de farklı farklı bir çok bölgede, senetle para veren kuyumcular bulunmakla birlikte bu işlemin islami açıdan caiz olmayan bir işlem olduğunu hatırlatmak isteriz. Ayrıca yasal olarak kredi kartı ve senetle altın alımında bazı durumlar söz konusudur.

İlginizi çekebilecek farklı konumuz: Çok Acil Para Lazım, Acil Para Bulmam Lazım


Senet Karşılığında Borç Para Veren Kuyumcular

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular
Senetle Borç Para Veren Kuyumcular


Senet Karşılığında Borç Para Veren Kuyumcular; Bu yolu seçen vatandaşlar genelde bankalara başvuru yapan ancak bankadan kredi için onay alamadıklarında tercih etmektedirler. Ancak bankadan alınmak istenen krediye dair neden kredi verilmediğinin üzerine gidip o sorunu ortadan kaldırsanız bu gibi yollara tevessül etmenize gerek kalmamış olur.

Bankalar kredi verirken en çok dikkat ettikleri husus kredi notudur. Kredi notu düşük olan müşterilerine kredi vermekten çekinirler. Diğer bir husus ise kredi notunuz orta seviyededir ancak gelir belgenizi daha önce bankaya sunmamışsınızdır. Bu gibi durumları bankalarla görüşerek ya da farklı alternatiflerle çözmek mümkün. Senetle kredi, senetle altın, senetle borç almadan önce bankanızla tekrar görüşüp ne gibi yol haritası oluşturulabilir son kez onu araştırın.

Ama siz her şeye rağmen senetle borç para veren kuyumcu arıyorsanız o halde konumuza kaldığımız yerden devam edelim. Senetle alışveriş yapmadan önce bu senet işi yapan kişilerin yaptıkları genel işlerin yasal olup olmadığı ve kişilerin durumuna bakılıp hareket edilmelidir. Yani tefeciden para almaktansa senetle kuyumcudan borç para almak daha seçilebilir bir durumdur. Etrafınızda bulunan Sarraf ve kuyumcularla istişare ederek senetle borç para verip vermediklerini öğrenebilirsiniz. Ülkemiz’de bilinen bazı kuyumcular mağaza hesaplarına alışveriş yapıldı olarak göstererek vatandaşlara senet karşılığında borç para desteğinde bulunuyorlar.

Senetle Borç Para Verenlerin Adresi

Senetle Borç Para Verenlerin Adresi; Vatandaşların Acil para ihtiyacı için başvurmuş olduğu yasal şirketler kuyumcular değil aslında faktöring şirketlerdir. BDDK tarafından işlem yapmaya yetkili ve lisanslıdırlar. Yine islami açıdan caiz olmadığını belirterek çevrenizde bulunan faktoring firmalar aracılığıyla senet yaparak nakite çevirebilirsiniz. Özellikle Tam Faktöring ve Yaşar Faktöring firmalarıyla ya da ikamet ettiğiniz il ve ilçeye bağlı bölgelerde faaliyet gösteren firmalarla irtibat kurabilirsiniz.

Önemli Hatırlatma: Acil ihtiyacınız için başvurmuş olduğunuz bu yöntemde dikkat etmeniz gereken en büyük husus ”BOŞ SENETE İMZA ATMAYIN”. Senet doldururken kendi el yazınızla birlikte doldurmuş olduğunuz senetle Mersin, Adana senetle kredi, İstanbul, Antalya, Konya gibi illerde senetle para veren yerler bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak için yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çok Acil Para Lazım, Acil Para Bulmam Lazım başlıklı makalemizde Acil para hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde istifade edebilmek için reklam engelleyiciyi kapatmanızı öneririz.