Manşet

Peşinatsız Senetle Araba Alınabilir mi ? 2022

Peşinatsız Senetle Araba Alınabilir mi ? 2022 sorusu günümüz şartlarında ekonomik krizin daha da derinleşmesi nedeniyle çokça sorulmaya başlandı. Yine nakit parası olmayan kişiler bu yolu çokça tercih etmektedirler. Bizde sizlere yol göstermesi açısından peşinatsız senetle araba alınabilir mi ? sorunuza yanıt vermeye çalışacağız. Bu makalemizde peşinatsız araba almak ne kadar sağlıklıdır, peşinatsız senetle araba alma yöntemleri, peşinatsız araç almanın riskleri ve gibi bir çok sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek konular;

İstanbul Senetle Borç Para Veren Yerler

Noter Onaylı Senetle Kredi Veren Firmalar

Senetle Araba Almak Mümkün mü? 

Senetle Araba Almak Mümkün mü?, günümüzde bankadan kredi çektiğinizde neredeyse bir araba bankaya bir araba kendinize alacak kadar faiz ödemeniz gerekiyor. Peki kredi kullanmadan senetle araba alınabilir mi? Aslında güvenilir firmalarla çalışmanız durumunda zor veya riskli bir durum değil. Hatta bu işi ticaret olarak benimseyen firma ve galeriler mevcut. Senetle araba satarken düzenlenen senetlerin yanı sıra aracın üzerine rehin koyulmaktadır ve borcunuz bittiğinde rehin kaldırılır.

Galeriden Senetle Araba Alınabilir mi? – Peşinatsız Senetle Araba Alınabilir mi ?

Galeriden Senetle Araba Alınabilir mi? sorusunu cevaplamadan önce sistemin nasıl çalıştığından kısaca bahsedelim. Senetle araç almak isteyen vatandaşlar genellikle bankalardan kredi çekemeyen ve sicili bozuk olan kişilerdir. Yani bankaya kredi başvuruları olumsuz cevaplandığında senetle araba alma yoluna gidilir. İşte tamda burada senetle araba satan yerler sizin yerinize kredi başvurusunda bulunurlar ve çekilen faiz oranları ve taksit oranları galericilerle anlaşırsınız.

Peki galericilerin burada kazancı ve neden böyle bir risk alıyor derseniz, galericilerde belli bir faiz oranı belirlemektedirler. Yani adınıza çekilen krediye ek % 3 olarak hesap ediyor. Burada galericiler 2,05 oranında bir kar elde etmiş oluyor. Buna ek olarak sattığı araçtan da ayrıca kar ediyor ve kazanacağı parada ciddi anlamda kar etmiş oluyor. Örneklendirmek gerekirse; 150.000 TL’ye satacağı bir aracı 200.000 TL’ye size satışını verip birde 10.000 TL civarı senetle satışta kar eklediğinde 60.000 TL’ye varan kar marjı oluşmuş oluyor. Dolayısıyla ay içerisinde 2-3 adette olsa araç satılsa yeterince kar getiren bir durum söz konusu oluyor. Bu sebeple senetle araç alınabilir mi şeklinde sorusunda çok fazla düşünmeyin. Piyasada senetle araç satışı yapan bir çok firma bulunmakta.

Galericinin Güvencesi Ne Olacak? 

Galericinin Güvencesi Ne Olacak? sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyiz. Aslında galerici sizin adınıza kredi çektikten sonra noterde aracın üzerine rehin koyar. Ancak siz bu rehin koyma işlemini kabul etmezseniz bu durumda aracın satışını size yapmazlar. Rehin koyulan araç borcu bitmeden ve rehin kaldırılmadan hiçbir şekilde satışı yapılamaz.

Senetler tek bir adet olarak düzenlenir ve borç biteceği son tarih senet üzerinde belirtilir. Dolayısıyla mevcut senet üzerinde bulunan ve belirtilen son tarihte borcunuzu bitirmezseniz işte o zaman işler zor bir duruma girer ve elinizdeki aracınızdan olabilirsiniz. Son belirlenen tarihte borcun bitmemesi durumunda galerici senedi avukata verir ve avukat yasal yollarla aracın bağlanması ve dolayısıyla elinizden alınmasını sağlar.

Bir önceki yazımız olan Telefonda Kayıtlı Kablosuz Wifi Şifresi Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde Telefonda kayıtlı wifi şifresi öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde istifade edebilmek için reklam engelleyiciyi kapatmanızı öneririz.