Manşet

Online Ödeme Sistemleri Güvenilir mi?

Online Ödeme Sistemleri Güvenilir mi?; Online ödeme, alışveriş yaparken paranın aktarımını internet ortamından sağlar. Bu ödemeler online ödeme sistemleri yani sanal pos kullanılarak kredi kartından çekim sağlanır. Online ödeme (Sanal pos) entegrasyonunun dahil edilebilmesi için ilgili firmanın bankalara sanal pos başvurusu yapması gerekmektedir. Mağazalarda kullanılan fiziki post cihazlarının sanal ortama taşınmış halidir.

Online Ödeme Yöntemi (Sanal Pos)

Online Ödeme Sistemleri Güvenilir mi?
Online Ödeme Sistemleri Güvenilir mi?

Online Ödeme Yöntemi (Sanal Pos) ülkemizde bir çok firma tarafından kullanımı sağlanan ve e-tahsilat, sanal pos gibi isimlerle bilinen sanal (internet) ortamında kredi kartı yada banka kartından ödeme alma yöntemidir. Konuyu daha fazla açmak gerekirse;

Sanal pos üstün güvenlikle korunan ve bu standartlara uygun altyapı ve sunucunun kurulu olduğu yerlerde barındırılması gerekir. Sağlam altyapı kullanan firmalar müşterilerine güven verecektir.

Çek, senet, nakit, havale, ve eft gibi ödeme/ tahsilat gibi ödemelerinin yanı sıra çokça kullanılan bir yöntemdir. Ayrıca sanal pos altyapısını kullanmış olduğunuz bankayla anlaşmalı olmanız durumunda internet siteniz üzerinden müşterilerini kredi kartlarıyla taksitli alışveriş imkanı yakalayacaklardır.

Diğer yandan yasal olan bu uygulama ile gerçekleştirilen bu işlemler tahsilatı daha hızlı bir hale getirerek nakit akışını hızlandırır. Alınan ödemeler anlık olarak muhasebeleşebilir.

Sanal Pos 3D Secure Nedir?

Sanal Pos 3D Secure Nedir?; İnternet üzerinden yapılan ödemeleri kredi kartı ve banka kartıyla yaparken ilgili kartın sahibinin güvenli bir şekilde ödeme yapabilmesi amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir.

3D Secure ile yapılan alışverişlerde kredi kartı bilgilerini girdiğinde bankalara özel olan 3D Secure ödeme sayfası açılır ve bu sayfa üzerinde cep telefonuna anlık olarak gönderilen onay kodunu girerek güvenle alışverişini tamamlaması sağlanır. Açılan pencere üzerinden cep telefonuna gelen onay kodunun girilmemesi yada yanlış girilmesi durumunda işlem iptal olur ve ödeme alınamaz. Bu sayede kart sahibi dışında kimse ödeme yapamaz.

İlginizi çekebilecek konular;

Enpara Kredi Kartı Harcama Taksitlendirme

Noterde Kredi Kartı Geçerlimi

Bir önceki yazımız olan Eşya Satarak Para Kazanmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde istifade edebilmek için reklam engelleyiciyi kapatmanızı öneririz.