Acil Para

Öğrenci Kredi Kartı Alabilir mi?

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar hali hazırda öğrenci olan dolayısıyla bir gelir kaynağı olmayan ancak kredi kartıyla alışveriş yapmanın avantajlarından yararlanmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla araştırılan bir konudur. Günümüzde ödeme yöntemi olarak en popüler şekilde kullanılan kredi kartları, taksit veya asgari ödeme tutarı gibi çeşitli faydaları sayesinde pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilir. Hemen herkesin sahip olduğu kredi kartları, öğrencilere veriliyor mu oldukça merak edilen bir konu haline gelmiştir.

Öğrenciler Nasıl Kredi Kartı Alır?

Eğer öğrenciyseniz dolayısıyla bir gelir kaynağınız yoksa ancak yine de kredi kartı almak istiyorsanız, pek çok farklı bankanın öğrenciler için özel olarak tasarlanan öğretti kredi kartları olduğunu bilmelisiniz. Sunduğu avantajlar ve faydalar sebebiyle pek çok öğrenci tarafından faydalanan bu kartların kendilerine ait çeşitli özelliklere bulunur.

15 ila 25 yaş aralığında bulunan öğrencilerin faydalanabilmesi adına özel olarak hazırlanan kredi kartları, düzenli bir gelire sahip olmadan da öğrencilerin kredi kartı alabilmesini sağlar. Öğrenci kredi kartı olarak da adlandırılan bu kartlar, öğrencilerin bankaların indirimlerinden ve kampanyalarından yararlanmalarını mümkün hale getirir.

Öğrenci Kredi Kartı Alabilir mi?
Öğrenci Kredi Kartı Alabilir mi?

Öğrenci kredi kartlarından birine sahip olmadan önce bankaların öğrenci kredi kartlarına sunduğu avantajları araştırmanız önerilir. Bu sayede ne gibi avantajlar ve faydalar yaşayabileceğinizi öğrenir, dilediğiniz bankaya kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Düzenli geliriniz olmasa dahi alabileceğiniz bu kredi kartlarına limitleri genellikle çok daha düşük seviyede belirlenmektedir. Bu sayede ödeme güçlüğü çekmeden alışverişlerinizi kart üzerinden yapabilir, taksitlendirme imkanından yararlanabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Öğrenciyseniz ve kredi kartına başvurmak istiyorsanız karşılamanız gereken çeşitli koşullar olduğunu göz ardı etmemeniz gerekir. Bu aşamada öncelikle hangi bankaya kredi kartı için başvurmanız gerektiğine karar vermeli, ardından çeşitli koşulları hazırlayarak, başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Çeşitli yollarla yapabileceğiniz başvuru da online işlem merkezleri üzerinden yapabilir, bankaların müşteri hizmetleri hatlarından telefon ile görüşebilir ya da direkt olarak şubeye gidebilirsiniz. Kredi kartı başvurusu işlemi esnasında sizden öğrenci belgesine sahip olmanız istenecektir. Dolayısıyla işlem için bankaya giderken ya da internet üzerinden bu işlemi gerçekleştirirken öğrenci belgenizin ulaşılabilecek bir yerde olduğundan emin olmanız gerekir. Bunun yanı sıra 18 ile 25 yaş arasında olmak, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaportta öğrenci kredi kartı başvurusu esnasında istenilen belgelerin arasında bulunur. Öğrenci kredi kartı başvurusu yaparken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanızda önem taşımaktadır işlemin ardından tüketici sözleşmesini imzalayarak öğrenci kredi kartı başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bu etkenler göz önünde tutulduğunda öğrenci kredi kartı alabilir mi sorusuna olumlu bir yanıt vermek mümkündür. Sabit ve belirgin bir geliriniz yoksa bile kredi kartı almanız bu sayede mümkün olurken, öğrenci kredi kartlarının limitlerinin genellikle oldukça düşük olduğunu göz ardı etmemeniz gerekir. Bunun yanı sıra uzun süre kullanabileceğiniz öğrenci kredi kartları pek çok farklı avantaj ve faydayı sizlere sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Para Kazandıran Uygulamalar başlıklı makalemizde para kazandıran uygulamalar ve para kazandıran uygulamalar 2022 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde istifade edebilmek için reklam engelleyiciyi kapatmanızı öneririz.