Manşet

Nurofen Cold Flu Ne İşe Yarar? Güncel Fiyatı

Nurofen Cold Flu Ne İşe Yarar? Güncel Fiyatı; Nurofen Cold Flu grip, soğuk algınlığı, baş ağrısı, ateşin yanı sıra vücut üzerinde oluşan semptomları azaltmak için oral olarak yani ağız yoluyla kullanılmaktadır.

Vatandaşlar özellikle kış aylarında çokça kullanmaktadır. Ancak bazen ne işe yarar, nedir ve dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir konusunun yanı sıra Nuforen Cold Flu güncel fiyatı da merak konusudur.

Nurofen Cold Flu Nedir?

Piyasa AdıNurofen Cold Flu
Etken Maddesiİbrufen / Psödoefedrin Hidroklorür
GrubuNSAİİ
Reçete TürüNormal
Gebelik Kategorisi1. ve 2. Trimestrda “B”, 3. Trimestrda “X”
İlaç FormlarıTablet, Süspansiyon
Kullanım AlanıSoğuk Algınlığı

Nurofen Cold Flu oval film kaplın tabletten oluşmakta olup grip ve soğuk algınlığı için kullanılan bir ilaçtır. Her film tabletinde 200 mg ibuprofen ve 30 mg psödoefedrin hidroklorür içermektedir.

Nurofen Cold Flu’daki aktif bileşenler ibuprofen, parasetamol, fenilefrin hidroklorür ve klorfeniramin maleattır. Advil veya Motrin olarak da bilinen ibuprofen, baş ağrısı, diş ağrısı, artrit ve adet kramplarından kaynaklanan ağrıyı hafifletmeye yardımcı olan bir anti-inflamatuar ilaçtır. Parasetamol veya asetaminofen, prostaglandinlerin (hormon benzeri maddeler) üretimini düşürerek ateşi düşüren bir ağrı kesicidir. Fenilefrin hidroklorür, kan damarlarının daralmasına neden olarak sinüslerin yanı sıra burun pasajlarından kaynaklanan tıkanıklığı azaltmaya yardımcı olabilir. Klorfeniramin maleat, histaminlerin vücuttaki reseptörlere bağlanmasını engelleyerek alerjilerle savaşır.

Nurofen uzun süredir piyasada olan bir ağrı kesicidir. Avustralya ve Yeni Zelanda’daki en popüler soğuk algınlığı ilaçlarından biridir. Nurofen Soğuk Grip ürünü 2017 yılında piyasaya sürüldü ve grip olmasına rağmen ateşle ilgili semptomları devam eden kişilere yöneliktir.

Nurofen Cold Flu Ne için Kullanılır?

Nurofen Cold Flu Ne İşe Yarar? Güncel Fiyatı
Nurofen Cold Flu Ne İşe Yarar? Güncel Fiyatı

Nurofen Cold Flu, soğuk algınlığı ve grip semptomlarını tedavi etmek için kullanılan bir ağrı kesicidir. Ateş, baş ağrısı, kas ağrıları ve ağrıları, öksürük vb.

Bu ilacın aktif bileşenleri ibuprofen ve parasetamoldür. İbuprofen, ateş, iltihaplanma, ağrı ve şişmeye neden olan kimyasallar olan prostaglandinlerin üretimini bloke ederek çalışır. Parasetamol benzer bir etkiye sahiptir ancak aynı zamanda hafif bir ağrı kesici görevi de görür.

Tüm bu özellikler, Nurofen Cold Flu’u soğuk algınlığı ve grip semptomlarını tedavi etmek için etkili bir ilaç haline getirir.

Nurofen Cold Flu Nasıl Kullanılır?

Nurofen Cold Flu, parasetamol, ibuprofen ve fenilefrin içeren bir ağrı kesici ilaçtır. Nurofen Cold Flu kullanmak için ihtiyaç oldukça 4 saatte bir 2 tablet alınız.

  • Nurofen Cold Flu tabletleri ağızdan su ile alınmalıdır.
  • Tabletin hastalığın ilk 24 saati içinde alınması tavsiye edilir.
  • Ağrı kesici veya ateş kontrolü için gerektiği kadar her 4-6 saatte bir tablet alın.
  • Baş ağrısından kurtulmak istiyorsanız, aynı anda iki tablet alın.
  • 24 saat içinde 6 dozdan fazla aldıysanız hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Nurofen Cold Flu, ibuprofen ve parasetamol içeren bir ilaçtır. Baş ağrısı, göğüs ağrısı, mide bulantısı ve ateş gibi soğuk algınlığı ve grip semptomlarını gidermek için kullanılır.

Nurofen Cold Flu tablet, ağrıyı hafifleterek ve ateşi düşürerek çalışır. Ayrıca burun ve boğazda nefes almada zorluğa neden olabilen iltihaplanmayı (şişmeyi) azaltır.

Nurofen Cold & Flu tablet, 7 günden daha uzun süre kullanılmamalıdır.

Nurofen Cold Flu’u üç günden fazla alıyorsanız, günde altı tabletten fazla almamalısınız.

Kullanılmaması Gereken Durumlar

Nurofen Cold Flu, soğuk algınlığı ve grip semptomlarını hafifletmek için kullanılabilen bir ilaçtır. İki tür aktif bileşenin bir kombinasyonunu içerir: Parasetamol ve Fenilefrin.

İlacın herhangi bir maddesine alerjisi olan kişilerde veya astım, yüksek tansiyon, kalp hastalığı, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı veya diyabet gibi belirli tıbbi durumları olan kişilerde kullanılmamalıdır. Parasetamol veya Fenilefrin içeren başka ilaçlar alıyorsanız da kullanılmamalıdır.

  • Nurofen Cold Flu 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
  • astım, yüksek tansiyon, kalp hastalığı, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı veya diyabet gibi belirli tıbbi durumları olan kişilerde kullanılmamalıdır.
  • Nurofen Cold Flu, ibuprofene veya bu ürünün içeriğindeki herhangi bir maddeye alerjiniz varsa kullanılmamalıdır.
  • Nurofen Cold Flu, parasetamol, aspirin veya diğer NSAID’leri içeren diğer ilaçlarla aynı anda alınmamalıdır.
  • Mide ülseri, ciddi karaciğer veya böbrek sorunları, yüksek tansiyon, kalp yetmezliği, astım veya şeker hastalığınız varsa Nurofen Cold Flu alınmamalıdır.
  • Ambalaj üzerindeki son kullanma tarihi geçtikten ve güvenlik mührü açıldıktan sonra Nurofen Cold Flu alınmamalıdır

Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nurofen Cold Flu, soğuk algınlığı ve grip semptomlarını hafifletmek için kullanılan bir üründür. Ateş, ağrı ve baş ağrılarını azaltmaya yardımcı olabilecek ibuprofen ve parasetamol içerir.

Bu ürünü kullanırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Öncelikle mide ülseriniz varsa veya ürünün içeriğinde bulunan herhangi bir maddeye alerjiniz varsa kullanmamalısınız. İkincisi, hamile kadınlar bu ilacı almadan önce doktorlarına danışmalıdır, çünkü kendileri ve bebekleri için riskler olabilir. Üçüncüsü, belirtilerinizden kurtulmak için her bir bileşenden ne kadar ihtiyacınız olduğuna ilişkin talimatları okumak önemlidir. Bu bileşenlerden bir kerede çok fazla alırsanız, ortaya çıkacak uyuşukluk veya mide bulantısı gibi yan etkiler olabilir.

Dikkate almanız gereken bir husus, bu ilacı kullanacak kişinin yaşıdır. 12 yaşından küçükseniz ve 60 yaş üstüyseniz Nurofen Cold Flu kullanamazsınız çünkü ciddi yan etkilere neden olabilir.

Diğer bir husus, Nurofen Cold Flu kullanımınızı engelleyebilecek başka tıbbi durumlarınızın olup olmadığıdır. Örneğin, hamileyseniz veya emziriyorsanız, bu ilacı almadan önce doktorunuza danışmanız en iyisidir.

Nurofen Cold Flu, birçok ülkede satılan reçetesiz satılan popüler bir ilaçtır. Aktif bileşen Ibuprofen içerir ve ateş, baş ağrısı, boğaz ağrısı ve diğer soğuk algınlığı ve grip semptomlarından kurtulma sağlar.

Herhangi bir ilaç almadan önce aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir:

Yan Etkileri Nelerdir?

Nurofen Cold Flu, soğuk algınlığı ve grip semptomlarını hafifletmek için kullanılan bir ilaçtır. Ancak bu ilacın bazı yan etkilerinin olabileceği tespit edilmiştir.

Nurofen Cold Flu yan etkilerinden bazıları şunlardır:

  • Baş ağrısı
  • Öfke
  • Baş dönmesi
  • Ağız kuruluğu
  • Kuru ağız
  • Kabızlık
  • kusma
  • ishal

Nurofen Cold Flu, soğuk algınlığı ve grip semptomlarını hafifletmek için kullanılan bir ilaçtır. İbuprofen, parasetamol ve psödoefedrin içerir.

Nurofen Cold Flu’nun yan etkileri mide bulantısı, mide ağrısı ve baş ağrısını içerir. Bu yan etkiler ciddi değildir ancak bazı insanlar için rahatsız edici olabilir. Bu yan etkilerden herhangi birini yaşarsanız, Nurofen Cold Flu almayı bırakmalı ve doktorunuza görünmelisiniz.

Nurofen Cold Flu ile bildirilen diğer ilaçlar veya gıdalarla bilinen herhangi bir etkileşimi yoktur.

Ayrıca şu belirtiler oluşursa mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna başvurun;

  • Aşırı duyarlılık, alerji belirtileri
  • Kalp atışlarında değişim, çarpıntı, tansiyon yükselmesi
  • Şiddetli karın ağrısı, sindirim sisteminde normal dışı durumlar
  • Burun veya diş eti kanamaları, deride morluklar
  • Deride soyulmalar, şişme, kabarcıklar ya da döküntü durumlarında
  • His kaybı, kaslarda ani güç kaybı, görme kaybı ya da bozukluklar

Nurofen Cold Flu Fiyatı Ne Nakadar? Muadil ilaçlar Hangileri?

2022 16.12.2022 tarihi itibariyle güncel Nurofen Cold Flu’nun fiyatı 43.78 TL’dir.

Muadili olarak Coldaway Cold Flu, Gribo Cold, Dolorin Cold, Apireks Cold Flu gibi ilaçlar bulunmaktadır.

Nurofen Cold Flu Öksürüğe, Boğaz Ağrısına İyi Gelir Mi?

İlaç içerisinde bulunan psödoefedrininburun, sinüslerdeki tıkanıklığı ve geniz akıntısını azaltıcı etkisi bulunduğundan dolayı öksürük ya da boğaz ağrısını azalttığı bilinmektedir.

Nurofen Cold Flu Grip Tedavi Eder Mi?

İlaç hastalıkla birlikte ortaya çıkan semptomların belirtilerindeki hissiyatı yok eder ancak hastalığı iyileştirmez.

Nurofen Cold Flu Uyku Yapar Mı?

Soğuk algınlığı ilaçlarının içerisinde bulunan psödoefedrin içermesi sebebiyle dikkat bozukluğuna ve uyku haline sebep olabilmektedir. Dolayısıyla Nurofen Cold Flu uyku yapar.

Nurofen Cold Flu Antibiyotik Midir?

Nurofen Cold Flu Antibiyotik değildir.

Nurofen Cold Flu Ne İşe Yarar? Güncel Fiyatı ile ilgili yazımızın sonuna geldik.

Editörün Tavsiyesi;

Aile Hekimi Şikayet Etme, Nasıl Değiştirilir?

Dünya Göz Hastanesi Muayene Ücretleri

Süt parası ne kadar? Süt parası alma şartları

Bir önceki yazımız olan Ek Ders Ücreti Ne Kadar ve Hesaplama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu