Manşet

KYK Wifi Giriş ve Çıkış Yapma

KYK Wifi Giriş ve Çıkış Yapma konusunda yurtlara yerleşmiş öğrencilerin ücretsiz kullanmış olduğu wifi çıkış yapmaya çalıştıklarındaki aramış olduğu sorgulardan birisidir. KYK Wifi nasıl kullanılır, sisteme nasıl giriş ve çıkış yapılır ile ilgili aklınızdaki sorularınıza konu içerisinde başlıklar halinde cevap vereceğiz.

Üniversite okuyan öğrencilerin günümüz şartlarında en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden birisi de şüphesiz internet. KYK yurtlarında kalan öğrenciler için sunulan ücretsiz wifi sayesinde 32 GB’a kadar kullanım hakkı sunuluyor. KYK wifi ismi ise yurtta wifi üzerinden bağlanmak istediğinizde modem üzerinden isimlendirilmiş ağ ismidir. Kullanmış olduğunuz cihazın tarayıcısı üzerinden sisteme giriş yapmaya çalıştığınızda Doğrulama sayfası açılır. Burada daha önce almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanız gerekir. Kullanıcı adı yazan bölüme T.C. kimlik numaranızı yazmanız gerekir, yabancı uyruklu olmanız halinde ise pasaport numarası yazmak zorunludur. Kullanıcı adı sabit olup değiştiremezsiniz.

KYK Wifi Şifre İşlemleri Nasıl Yapılır?

Daha önce KYK wifi şifresi oluşturmadıysanız e-Devlet kapısı üzerinden KYK wifi şifre oluşturabilirsiniz. Şifrenizi yurttaki yönetimin belirlemiş olduğu birim ve e-Devlet dışında başka bir yerden temin etmeniz mümkün değil.

KYK Wifi şifresi almak için şu adımları takip edin;

 • Öncelikle e-Devlet sayfasından GSB Wifi Şifre İşlemleri için buraya tıklayın
 • e-Devlet T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapın
 • Açılan sayfa üzerinden GSB Wifi Şifre İşlemleri bağlantısına tıklayın
 • Açılan menü üzerinden GSB Yurdunda Kalan Öğrenci bölümünü seçin ve Devam Et butonuna tıkladıktan sonra; Taahhüt onayı, ve başvuru formunu doldurun.
 • İlk defa KYK Wifi şifresi alacaksanız bu işlemi e-Devlet kapısı üzerinden yapabilirsiniz. Şifrenizi yurttaki ilgili birim ve e-Devlet haricinde başka bir yerden alamazsınız. Sisteme giriş yapmak için ilgili bölümün altında verdiğimiz bağlantıya tıklayın.

KYK Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

KYK wifi şifresi değiştirebilmek için KYK internet adresine giriş yaptıktan sonra ”Şifre Değiştir” menüsü üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Şifre değişikliği yaparken şifre içerisinde şu kurallara dikkat edin;

 • En az 1 rakam, 1 büyük harf ve 1 küçük harf olmalıdır.
 • En az 6 harf ile en fazla 10 harf olması gerekir.
 • Şifreniz, özel karakter veya Türkçe’ye özgü olan (ö, ü, ş, ğ, vb.) harfler içermemelidir.

KYK Wifi şifre değiştirmek için TIKLAYINIZ

KYK Wifi Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Ne yazık ki KYK sistemi üzerinde ”şifremi unuttum” gibi bir seçenek bulunmuyor ve hal böyle olunca şifrenizi tekrar almanız biraz uğraştırıcı olacak.

Eğer KYK wifi şifresini unuttuysanız, yurtta KYK wifi’den sorumlu birime giderek görüşmeniz gerekecek. İlgili memura KYK wifi şifrenizi unuttuğunuzu söyleyerek sıfırlama talep edebilirsiniz. Sıfırlama talebi sonrasında görevli olan kişi İstanbul1234 gibi standart bir şifre üreterek size teslim edecektir. Verilen şifreyle birlikte sisteme giriş yaptıktan sonra bir üst başlıkta belirttiğimiz KYK wifi şifre değiştirme adımlarını uygulayarak şifre değişikliği işlemini yapmalısınız.

KYK Wifi Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?

KYK Wifi üzerinden oturum açmak için öncelikle internet bağlantınızı kapatın ve telefonun wifi arama kısmından KYK wifi bulup bağlan diyin. Daha sonra wifi.kyk.gov.tr adresine tarayıcınız üzerinden giriş yapın. Açılan sayfa üzerinden eğer bu yurtta kalan bir öğrenciyseniz kullanıcı adı yazan yere T.C. kimlik numaranız şifre yazan yere ise size daha önce verilmiş olan şifreyle giriş yapın. KYK wifi giriş yapamıyorum diyorsanız internet bağlantınızı kesip daha sonra wifi ağından KYK wifi bağlantı kurduktan sonra kullanıcı adı şifre kısmı açılacaktır. Şifrenizi e-Devlet üzerinden oluşturabilirsiniz.

 • KYK Wifi giriş yaparken dikkat etmeniz gerekenler;
 • KYK wifi sitesine giriş yaparken mobil ağınızı kapatıp wifi ağını açın.
 • Wifi arama kısmında KYKWIFI ağını bularak bağlanın.
 • Bağlantı sağladıktan sonra otomatik olarak sistem sizi tarayıcı ağına yönlendirir.
 • Açılan sayfa üzerinden kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.

KYK Wifi Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır?

KYK wifi doğrulama sayfasının açılmasıyla ilgili sorun yaşıyorsanız şu aşağıdaki adımları takip edin;

 • Cihazınızın mobil ağının kapalı ve wifi ağının açık olduğundan emin olun.
 • Cihaz üzerinden VPN ve benzeri uygulamalar açıksa kapalı konuma getirin.

Eğer hala çözüm sağlanamıyorsa daha fazla detaylı bilgi için; KYK Wifi Giriş Yapma Sorunu Çözümleri yazımızı inceleyin.

KYK Wifi Nasıl Bağlanılır? 

KYK wifi sistemini kullanabilmek için yurtta aktif olarak kalan bir öğrenci olmanız gerekir ve KYK resmi web sitesine giriş yapmalısınız. Açılan sayfa üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra sizi karşılayan menü üzerinde bulunan “Aktif Servis: SINIRSIZ_İNTERNET” girerek başlat butonuna basın. Bu sayede internetiniz aktifleşecek ve kablosuz internet kullanmaya başlayabileceksiniz.

KYK Wifi Bağlanma Sorunu Nasıl Çözülür?

KYK wifi girişinde sorun yaşamanız durumunda ilk olarak bağlantınızı tarayıcı üzerinden sonlandırın. Muhtemel olarak giriş hakkınız dolmuş olabilir. Kullanıcı adınızla hem bilgisayar hem de cep telefonunuz aracılığıyla wifi ağına giriş yapmayı deneyin. Mobil cihazınızda bağlı olmanız durumun da bilgisayar üzerinden giriş yapmakta zorlanabilirsiniz. Bu sorunu çözmek için şu adımları takip edin;

 • Mobil cihazınız üzerinde açık olan KYK wifi oturumunu kapatın.
 • Bilgisayarınızdan KYK wifi ağına bağlanıp oturum açın.
 • Telefonunuz üzerinde aktif olan oturumu kapattığınızda büyük ihtimal bağlantı probleminiz çözüşmüş olacaktır.

KYK Wifi Çıkış İşlemi Nasıl Yapılır?

KYK Wifi Giriş ve Çıkış Yapma
KYK Wifi Giriş ve Çıkış Yapma

KYK Wifi çıkış yapma sorunu öğrencilerin en fazla karşılaştıkları sorunlar arasındadır. Bu sorunu çözmek için ise şu adımları takip edin;

 • KYK sayfasına giriş yapın ve sayfayı kapatmayın.
 • Normal şartlarda farklı bir ağa bağlanmanız yada yurdun dışındaki farklı bir lokasyona gittiğinizde sistemden çıkış yapamazsınız. KYK wifi ağına farklı internet bağlantıları üzerinden ulaşabilmeniz mümkün değil. Dolayısıyla çıkış yapmaya çalıştığınızda farklı bir bağlantı türü seçili olmadığına dikkat edin.
 • Çıkış yap düğmesine tıkladığınız halde eğer sayfada oturum sonlanmıyorsa tarayıcı bazlı sorun yaşıyor olabilirsiniz. Tarayıcınızın güncel olup olmadığına dikkat edin.
 • Ayrıca KYK wifi ağını 2 farklı cihazda aynı anda kullanamazsınız. Hal böyle olunca bir cihazdan diğerine geçiş yaparken doğrulama sayfasından çıkış yaptığınıza emin olun.
 • Son olarak oturumunuz zaman aşımına uğramış olabilir. Eğer böyle bir durumdan dolayı hata oluşuyorsa Ana Sayfa kısmına dönüş yaparak sisteme tekrar giriş yapmayı deneyin ve doğrulama sayfanızı tarayıcınızda açarak çıkış işlemi yapabilirsiniz.

KYK Wifi Çıkış Yapma Linki

KYK çıkış linki http://wifi.kyk.gov.tr/ bu linke tıklayın. Burada bulunan çıkış butonuna tıklayarak çıkış işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

KYK wifi çıkış için dikkat edilmesi gerekenler;

 • KYK web sitesine giriş yaparken farklı internet bağlantısı mevcutsa o bağlantıyı kesin.
 • Yukarıda bahsettiğimiz gibi 3G / 4,5G ile bu sayfayı açamazsınız.

KYK Wifi Pasifleştirme Ne Demek?

KYK wifi giriş yaptığınızda “Kullanıcı Aktif Değil” şeklinde uyarı alabilirsiniz. Bu uyarı sistem tarafından otomatik olarak hesabınızı pasif hale getirdiği anlamına gelir. Eğer böyle bir hatayla karşılaşıyorsanız yurtta görevli olan idareyle görüşmeniz gerekir.

KYK Portal Yetki Hatası Ne Demek?

KYK hizmetini kullanabilmek için yetkiniz bulunmamaktadır şeklinde hatayla karşılamanız durumunda sizinle ilgili bir durum olmayıp sistemsel bir durum olduğu anlamına gelir ve genellikle 2-3 saat içerisinde sorun ortadan kalar.

KYK Wifi 256k Internet Service Ne Demek?

KYK wifi internet kotası 32 GB limitsiz bir hıza sahip olduğundan dolayı kotanızın bitmesi durumunda ise 256k hız ile sınırlandırılırsınız.

KYK Wifi Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

KYK Wifi ne kadar kota kaldı, KYK Wifi ne zaman yenileniyor şeklinde sorularınızın cevabını wifi.kyk.gov.tr sayfası üzerinde bulunan kota bilgileri sekmesinden ulaşabilirsiniz. Genellikle kota yenilemesi her ayın başında olur.

KYK Wifi Nasıl Hızlanır?

KYK wifi yurtta bulunan öğrencilerin fazla olması durumunda ne yazık ki wifi yavaşlayabilir. Özellikle akşam saatlerinde öğrencilerin yurtta bulunduğu saatlerde youtube ve sosyal medya platformlarında çokça video izlenmesiyle birlikte hız düşer. Bu durumda internetinizde yavaşlama ve kopmalar yaşanabilir. Bunun çözmek için şu adımları takip edebilirsiniz;

KYK wifi ağına devamlı bağlı kalın.

Bağlı olduğunuz cihaz içerisinde gereksiz internet kullanan ve arkaplanda çalışan uygulamaları kapatın.

Cihazınız üzerinde kullanmış olduğunuz tarayıcınıza reklam engelleyici kurun. Bu sayede girmiş olduğunuz internet sitelerindeki reklamları engelleyerek daha az internet kullanımı ve az içerik yüklenmesi sağlanmış olur. Ayrıca açacağınız web siteleri daha hızlı açılmış olur.

KYK Wifi Giriş ve Çıkış Yapma ile ilgili yazımızın sonuna geldik.

Bir önceki yazımız olan Akbank Axess Chip Para Nerelerde Kullanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu