Manşet

KYK Borcu Yapılandırma ve Bloke Kaldırma

KYK Borcu Yapılandırma ve Bloke Kaldırma işlemini yapmak isteyen vatandaşların muhtemel olarak öğrenim kredisi almaları ve borçları zamanında ödememeleri durumunda gelişen bir durumdur. Durum böyle olunca banka hesabınızdaki paraya bloke koyulur ve sizlerde KYK Bloke Kaldırma nasıl yapılır? KYK borcu bloke kaldırma mümkün müdür gibi araştırma yapabilirsiniz. Bizlerde sizlerin aklınızdki bu soru işaretine cevap vermek için bu makaleyi hazırladık.

Borç Para Veren Hayırseverler, Borç Para Bulma Taktikleri

KYK Borcu Yapılandırma ve Bloke Kaldırma

Eğer KYK borcunuz varsa Gelir idaresi tarafından banka hesabınızdaki paraya bloke koyulur ve borç tahsil edilmeye çalışılır. Banka hesabınız direkt olarak bloke koyulmaz yani banka hesabınızdan para yatırma ve çekme işlemi yapabilirsiniz ancak borcunuzu ödemediğiniz için içeride bulunan para bloke altında olur.

KYK Borcu Ertelenebilir mi?

KYK borcunu ödeyemeyen öğrencilerin KYK borcunu erteleme yapılabilir mi şeklinde soruları gündeme geliyor. Aslında direkt olarak erteleme değil de E-Devlet sistemi üzerinden kredi geri ödeme erteleme talebinde bulunabiliyorsunuz. Bunun için E-Devlet sistemine giriş yaparak arama bölümüne Kredi Geri Erteleme başvurusu yazarak ilgili sayfa üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

KYK Borcu Nasıl Silinir?

KYK borcunuzu silmek için hastaneden alınacak yaşamını emek vererek kazanamaz raporu sayesinde krediniz silinebilir.

KYK Borcu Yapılandırma ve Bloke Kaldırma adlı yazımızın sonuna geldik.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Senetle Taksitli Araba Satışı Yapan Yerler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu