Manşet

Kira Sözleşmesi Örneği ve Boş Kira Kontratı Örneği

Kira sözleşmesi örneği, kirada oturan ve evini kiralayacak olan kişiler için önemli bir evraktır. Kiralanacak ev ile ilgili detaylar kira sözleşmesi üzerinden net bir şekilde yazılır. Bir çok kırtasiyede bulabileceğiniz kira kontratı, fazlasıyla önemlidir. Sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızın içerisinde kira kontratı örneğinin yanı sıra sözleşme işlemleri ne şekilde ilerler bunlarla ilgili bilgi vereceğiz.

Örnek kira sözleşmesi ve kira sözleşmesi örneğini aşağıda vermiş olduğumuz linkler üzerinden PDF, Word ve Excel şeklinde indirme imkanınız bulunmaktadır. İndireceğiniz kira sözleşmeleri boş bir şekilde eklenmiştir. Boş kira sözleşmesi örneği indirip kendinize göre tüm alanları doldurabilirsiniz. Doldurulan bu kira kontratı hem kiracı hem de ev sahibi tarafından imzalanır.

Kira Sözleşmesi Örneği: Word, Excel ve PDF Formatları

Kira Sözleşmesi Örneği ve Boş Kira Kontratı Örneği
Kira Sözleşmesi Örneği ve Boş Kira Kontratı Örneği

Kira sözleşmesi veya kira kontratı kiralanacak olan konut veya işyeriyle ilgili olarak kiracı ve ev sahibi arasında yapılan sözleşmedir. Kira sözleşmesi örneği ev sahibi tarafından hazırlanabilir.

Kiralama yapılacak olan konut veya işyeriyle ilgili kullanımı hakkında bilgilerin bulunduğu ve ödeme şartları belirlenmektedir. Kira sözleşmesi örneği ile doldurulan sözleşmede kiralanacak olan alanında fotoğraflanması gerekir.

Kira kontratı düzenlenirken ev ile ilgili olarak inceleme yapılarak evin içerisinde bulunan eşyalar, kapı, pencere gibi tüm alanların resimlenmesi ve düzenlenen sözleşme içerisinde bulunması gerekir. Bununla ilgili örnek kira sözleşmesi inceleyip bu doğrultuda kendi sözleşmenizi oluşturabilirsiniz. Önemli olan sözleşme üzerinde tüm bilgiler size ait olacak şekilde doldurulmasıdır.

Kira Kontratı Örneği

Kira kontratı ile ilgili olarak vatandaşlar mevcut örnekleri detaylı inceleyerek kendinize ait sözleşmeyi hazırlayabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden indireceğiniz kira kontratı örneği boş olarak indirerek kullanabilirsiniz. Kira kontratı hususunda;

 • Kira kontratı doldurulurken gayrimenkul avukatlarına danışarak profesyonel destek alarak doğacak olan zararlar için en doğru sözleşmeyi hazırlayabilirsiniz.
 • Sözleşme üzerinde tarafların belirlenmesinin akabinde kira kontratında kişiler belirtilir.
 • Kira sözleşmesi için etrafınızda bulunan herhangi bir kırtasiyeye giderek buradan temin edebilirsiniz.
 • Sözleşmenin hazırlanması noktasında en dikkat edilmesi gereken nokta hem kiracı hem de kiralayan olarak hükümlülüklerin belirlenmesi ve buna ek olarak bu hükümlülüklere uyulmaması halinde caydırıcı olacak maddeler eklenmelidir.
 • Bahse konu olan ve kiralanacak olan yerin hangi amaçlı kullanılacağı ve kira kontratının doğru bir şekilde nasıl doldurulacağı konusunda bilir kişilerden destek almalısınız.

İşyeri Kira Sözleşmesi Örneği

Kira sözleşmesi hazırlanma aşamasında bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca Boş kira kontratı örneği indir için aşağıdaki paylaşımımızdan indirerek kendinize göre uyarlayabilir ve gerekli alanları doldurarak yazıcıdan çıkartabilirsiniz. Peki işyeri kira kontratı hazırlarken nelere dikkat edilmeli?

 • Sözleşme içerisinde kiranın ay içerisinde hangi tarihte ödeneceği mutlaka belirtilmelidir.
 • Kiralanması planlanan yerin metrekare oranının yanı sıra alanıyla ilgili bilgi belirtilmelidir.
 • Ev kirasının veya işyeri kirasının ödemesi banka yoluyla veya PTT üzerinden yapılması zorunlu tutulmalıdır.
 • Vergi, aidat gibi ödeneklerin kim tarafından ödeneceği sözleşme içerisinde belirtilmelidir.
 • Fesh hangi durumlarda olabilir ve fesh edilmesi halinde cezai yaptırım ve şartlar detaylı olarak sözleşmeye eklenmelidir.
 • Kefalet ile birlikte kefil bilgileri sözleşmeye eklenmelidir.
 • Düzenlenecek kira sözleşmesi genel itibariyle şekle bağlı olmasa da işyerleri için yazılılık şartı bulunmaktadır.

Ev Kira Sözleşmesi Örneği

Konut kira sözleşmesi düzenlenirken bazı dikkat edilmesi gereken durumlar bulunmaktadır. Ev kira sözleşmesi örneği ile ilgili aşağıda eklemiş olduğumuz boş kira sözleşmesini inceleyebilirsiniz. Peki ev kira sözleşmesi hazırlanırken nelere dikkat edilmeli?

 • Kiralanacak olan evin açık adresi, kiralayacak kişi ve kiralayan kişilerin isimleri ve T.C. kimlik numaraları yazılmalıdır. Aksi halde doğalgaz, su ve elektrik abonelikleri için başvuru yaparken zorluk çekebilirsiniz.
 • Sözleşme imzalanırken kiralama yapacak olan vatandaşların bahsi geçen evin mülkiyet sahibi olduğundan emin olun.
 • Sözleşme içerisinde hangi tarihlerde ve ne kadar ödeneceğine dair bilgi kesinlikle yazılmalıdır.
 • Yıllık kira bedelinin yanı sıra zamlar sözleşme içerisinde belirtilmelidir.
 • Eğer alınacak depozito bunlarda sözleşme içerisine dahil edilmelidir.
 • İki tarafında haklarını korumak adına özel hükümlülük ile ilgili sözleşme içerisine eklenebilir.
 • Sözleşmede kesinlikle kiracı ve kiralayanın ıslak imzası bulunmalı.
 • Kiralayacak olan taraf, kiralayacakları ev veya işyerini kendilerine göre tasarım etme, tamirat, tadilat isteğinde bulunabilirler. Yapılacak olan bu tamirat ve tadilatın çerçevesi belli olacak şekilde sözleşme maddesine çizilerek belirtilmelidir.

PDF ve WORLD Kira Kontratı Boş Kira Sözleşmesi

Bilgisayar için kira kontratı örneğini PDF ya da World dosyası olarak bilgisayarınıza indirerek düzenleyebilirsiniz. Bilgisayarda kira kontratı kira sözleşmeniz bittikten sonra tekrar indirerek üzerinde değişiklik yaparak kullanabilirsiniz. Kiracı ve kiralayan tüm alanları eksiksiz olarak doldurduktan sonra ıslak imzayla imzalamalıdırılar.

Düzenlenen kira kontratını hem kiracı hem de kiralayan okuduktan sonra sorunlu gördükleri kısmı düzenlemelidirler. İnternet üzerinden indireceğiniz boş kira kontratlarını dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Kira sözleşmesi örneği Word uzantılı olarak indirerek istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Boş Kira Kontratı Word

Normal şartlarda boş kira kontratları tüm kırtasiyelerde satılmaktadır ancak boş kira kontratı World olarak indirip kendiniz düzenlemek isterseniz, aşağıda vermiş olduğumuz linkler üzerinden indirebilirsiniz. Kira kontratı üzerinde bulunan alanları bilgisayar üzerinden doldurabileceğiniz gibi isterseniz kalemle de doldurarak orijinal ve kopya çıkarabilirsiniz.

Kira kontratı PDF formatında internet üzerinden temin edebilirsiniz. Dilerseniz daire dilerseniz iş yerleri için kira kontratlarını PDF formatında indirebilirsiniz. İndireceğiniz kontratlar her ne kadar internet üzerinden indirdiğinizde boş ve hazır şeklinde temin edebilseniz de kontratlarda mülkünüze göre düzenleme yapmanız gerekebilir.

Diğer yandan hem kiracı hem de kiralayan kişiler için sonraki süreçte problem yaşamamanız adına önemlidir. Kira sözleşmesi örneği ile ilgili detaylar bu şekildedir.

Kira Sözleşmesi Örneği İndir

Örnek olması açısından hazırlanan boş kira sözleşmesini PDF ve World dosyalar halinde aşağıdan indirebilir ya da aşağıdan CTRL + P yaparak direkt yazıcıdan çıkartabilirsiniz.

Kira Sözleşmesi Örneği – Konut – Yıllık

Kira Sözleşmesi Örneği – İşyeri – Yıllık İNDİR

Boş Kira Kontratı Word İndir

PDF dışında World uzantılı kira sözleşmesi arayanlar için aşağıdaki link üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Boş kira kontratı örneği Word uzantılı.

WORD – Boş Kira Sözleşmesi İndir

Kira Kontratı Örneği

Boş – Kira Kontratı Örneği İndir PDF İndir

Kira Sözleşmesi Nasıl Doldurulur?

Kira sözleşmesi örneği nasıl doldurulur ile ilgili olarak daha önce tecrübesi olan kişilerden destek almanızı tavsiye ederiz. Doldurulacak olan kira sözleşmesinin kiralayan ve kiracı tarafından ıslak imzayla imza altına alınması gerekmektedir. Kefil isteğe bağlı olup zorunlu değildir.

Kira Sözleşmesi Örneği ve Boş Kira Kontratı Örneği ile ilgili yazımızın sonuna geldik.

Sitemizde daha önceki yayınlamış olduğumuz bazı yazılar;

Noter Onaylı Senetle Kredi Veren Firmalar

Bir önceki yazımız olan Ziraat Kredi Kartı Borcu Otomatik Ödeme ve Kapatma 2023 başlıklı makalemizde acil yardım, Borç para ve kolay yardım hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde istifade edebilmek için reklam engelleyiciyi kapatmanızı öneririz.