Devlet YardımlarıPara Yardımı

İşi Olmayanlara Devlet Desteği

İşi Olmayanlara Devlet Desteği vatandaşları için barınma, konut, gıda, kömür, elektrik yardımı ve bir çok alanda destek sağlamaktadır. Bu sosyal yardımlarla vatandaşların zor yaşantılarına bir nebzede olsa destek sağlayabilmek hedeflenmektedir.

Devletten İşsizlere Para Yardımı

Tabi ki sağlanan destekler sadece yukarıda saymış olduklarımızdan ibaret değildir. Devlet işsizlere para yardımında da bulunmaktadır. Sağlanan bu para yardımı için bazı şartlar bulunmaktadır. Para yardımı şartları şu şekildedir;

  • İşsizlere sağlanacak bu  nakit desteği almak için TC vatandaşı olmak gerekiyo
  • SGK yada farklı bir sosyal güvencesinin olmaması
  • Yukarıda saymış olduğumuz şartları taşıyan kişiler başvuru yapabilirler.
  • Devlet tarafından 601 TL destek sağlanacaktır.
  • Devlet yardımı alabilmek için ikamet ettiğiniz il ve ilçeye bağlı bulunan valiliğe giderek başvruda bulunabileceğiniz gibi yine e-devlet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

İşi Olmayanlara Devlet Desteği

T.C. vatandaşı ve sosyal güvencesi bulunmayan kişilerin acil nakit ihtiyaçları için valilikte bulunan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Sosyal Hizmetler tarafından değerlendirmeye alınan başvurular için ilgili birimlerle görüşme sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Başkasının Adına Kredi Çekebilir miyim? başlıklı makalemizde acil kredi, başkası adına kredi ve kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde istifade edebilmek için reklam engelleyiciyi kapatmanızı öneririz.