Manşet

İş Bankası EFT İptal Etme Nasıl Yapılır?

İş Bankası EFT iptal etme nasıl yapılır, ileri tarihli gönderilen İş Bankası EFT emri nasıl iptal edilir?

Çalışmış olduğunuz bankanın dışındaki diğer bankalara yapacağınız para transferleri EFT olarak adlandırılmaktadır. Bununla ilgili yapılan işlemlerde EFT yaparken yanlış kişiye veya yanlış tutarda ödeme gönderilebilmektedir. Mobil uygulama üzerinden EFT gönderimi yapıldıktan sonra EFT iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Peki İş Bankası ileri tarihli EFT iptali ve İşCep EFT iptal sorgulama nasıl yapılır? Bu konuda sizler için rehber niteliğinde yazı hazırladık.

İş Bankası EFT talimat iptali yolları nedir? Yapacağınız EFT işlemleri mesai saatleri içerisinde yani sabah 08:30 – 17:00 veya 09:00 ile 17:00 arasında gerçekleştirilmektedir. Fakat hafta sonu yapacağınız EFT gönderimlerinizde bankanız ilk iş günü para transferi işlemini gerçekleştirir. Bu nedenle EFT işlemi gerçekleşmeden önce EFT iptal etme işlemi yapabilirsiniz. Yazımızın devamında hafta içi veya hafta sonu yapılan EFT iptal etme ile ilgili olarak en kolay EFT iptal nasıl yapılır bulabilirsiniz.

İş Bankası EFT İptal Etme Hangi Durumlarda Yapılabilir?

İş Bankası EFT İptal Etme Nasıl Yapılır?
İş Bankası EFT İptal Etme Nasıl Yapılır?

İş Bankası EFT talimat iptali ne zaman yapılır? Yapmış olduğunuz EFT işlemi karşı tarafın hesabına aktarılmadığı müddetçe EFT iptal işlemini yapabilirsiniz. Burada en önemli olan kısım ise EFT işleminin tamamlanmamış olması gerekmektedir. Aksi halde yapmış olduğunuz EFT işlemi sonrasında para karşı tarafa transfer edilmişse iptal edemezsiniz. İşCep ve diğer bir kaç alternatif yolla EFT iptal işlemi yapabilirsiniz.

İş Bankası yanlış hesaba gönderilen para transferi sonucunda (Havale&EFT) yapanlar olabiliyor. Başka hesaba yanlış para yatırma geri alınabiliyor mu? sorusu da oldukça sorulan sorular arasında. Eğer böyle bir EFT işlemi yapmışsanız bankanıza bağlı müşteri hizmetlerini arayarak bu noktada yardım talep edebilir yada aşağıda belirtmiş olduğumuz 3 alternatif EFT iptal etme işlemini uygulayabilirsiniz. Bunlardan en hızlı ve kolayı olan İşCep bekleyen talimat iptali işlemidir.

İş Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

İş Bankası EFT talimatı iptal etme işlemi nasıl yapılır? EFT iptal işlemi için yönelebileceğiniz birden fazla alternatif yol bulunmaktadır. EFT iptal işlemi için hızlı davranmanız gerekir ve para transferi karşı tarafa ulaşmadan iptal işlemini yapmanız gerekir. İş Bankası EFT talimat iptali için aşağıda saymış olduğumuz alternatif kanallar aracılığıyla işleminizi yapabilirsiniz.

En hızlı İş Bankası EFT talimatı iptal etme yolları şunlardır;

  • İş Bankası Müşteri Hizmetleri
  • İş Bankası Şubeleri
  • İş Bankası İnternet Bankacılığı
  • İş Bankası Mobil Bankacılığı İşCep

Burada saymış olduğumuz en kolay EFT talimatı iptal etme yolları ile EFT iptal işleminizi yapabilirsiniz.

İş Bankası EFT İptali Müşteri Hizmetlerinden Yapılır Mı?

İş Bankası EFT iptal etme müşteri hizmetleri numarası nedir? Eğer EFT işleminizi iptal etmek istiyorsanız en hızlı ve kolay yollardan birisi bankanızın müşteri hizmetlerini aramak olacaktır. İş bankası müşteri hizmetlerini 0850 724 0724 numarasından arayarak müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra ilgili EFT işlemini iptal ettirmek istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.

İş Bankası İnternet Bankacılığı EFT İptali Yapabilir Miyim?

İş Bankası bekleyen EFT işlemini iptal etme konusunda alternatif bir yol olan İş Bankası internet bankacılığı ile yapmış olduğunuz EFT, Havale işlemlerini listeleyerek bunlardan iptal etmek istediklerini işleme alarak kolayca iptal edebilirsiniz.

İşCep EFT İptal Etme Nasıl Yapılır?

İşCep bekleyen işlem iptali yapılır mı? Eğer İşbank müşterisiyseniz İş Bankası mobil uygulama üzerinden EFT iptal işlemi yapabilirsiniz. Eğer telefonunuzda yüklü değilse mobil uygulamayı yükleyerek giriş yaptıktan sonra para transferleri ve talimatları bölümünden EFT talimatı iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası EFT İptal Etme Nasıl Yapılır?

İş Bankası Şubeden EFT İptali Nasıl Yapılır?

İş Bankası EFT iptali şubeden yapılır mı? Yukarıda saymış olduğumuz alternatif yollardan biriside İşbankası Şubeleriydi. Evet İşbankası Şubeleri üzerinden EFT iptal işleminizi yapabilirsiniz. Banka personeline EFT iptal işlemi yapmak istediğinizi belirtmeniz durumunda iptal işleminiz mümkünse gerçekleştirilecektir.

İş Bankası EFT İptal Sorgulama Nasıl Yapabilirim?

İşCep EFT iptal talimatı sorgulama nereden yapılır? İş Bankası EFT iptali sonrası EFT sorgulama ile yapmış olduğunuz para transferinin son durumunu öğrenmek isteyebilirsiniz. EFT iptal oldu mu, gibi merakınızı mobil bankacılık, şubeler ve müşteri hizmetleri aracılığıyla öğrenebilmeniz mümkün.

En hızlı EFT iptali sorgulama yöntemi olarak önerebileceğimiz İşCep mobil bankacılık, İşbank internet bankacılığı ve çağrı merkezidir.

İş Bankası EFT İptal Etme Nasıl Yapılır? ile ilgili konumuzun sonuna geldik. Sitemizde daha önce yayınlamış olduğumuz ve ilginizi çekebilecek bazı konular;

Ziraat Bankası FAST İptal Etme

Kredi Kartından Yapılan İşlemi İptal Etme

İs Bankası ileri tarihli EFT iptali yapılır mı?

İş Bankası ileri tarihli EFT iptali eğer para karşı tarafın hesabına geçmemişse, mobil bankacılık, müşteri hizmetleri ve internet bankacılığı üzerinden iptal edilebilir.

İs Bankası EFT iptal Etme mobil

İs Bankası EFT iptal Etme ile ilgili en hızlı yol mobil bankacılıktır.

Bir önceki yazımız olan TÜVTÜRK Kredi Kartı Geçiyor Mu? Hangi Kartlar Geçerli? 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu