Manşet

Estetik Kredisi Veren Bankalar 2022

Estetik Kredisi Veren Bankalar, Bankalar her zaman paraya ihtiyacı olan kişilere kredi vermiştir. Zor durumda olan kişilere kredi sunarlar ve ayrıca ekonomik durumu daha iyi olan kişilere de kredi sağlarlar.

Bankalar her zaman müşteri çekmenin bir yolu olarak kozmetik krediler sunmuştur. Bununla birlikte, bankalar kozmetik kredisi ürün ve hizmetleri sunan diğer şirketlerle rekabet halindedir. Son yıllarda bankalar, müşterilerinin aylık faturalarından tasarruf etmelerine ve daha iyi bir finansal gelecek elde etmelerine yardımcı olabilecek kozmetik kredi ürünleri sunmaya başladı.

Bankalar giderek daha fazla müşterilere kozmetik cerrahi, saç ekimi ve dövme şeklinde kredi sunuyor. Bu kozmetik krediler, bankaların sunduğu oranlardan daha yüksek, çok yüksek bir faiz oranına sahiptir. Bu nedenle kozmetik kredisi ürünlerine yoğun bir talep var.

peki Estetik kredisi veren bankalar 2022 hangileri? Estetik ameliyatı için nasıl kredi alabiliriz? Estetik kredisi ödenmezse ne olur ve Estetik kredisinin avantajları nelerdir? gibi bir çok sorunuza yazımızda cevap bulabileceksiniz.

Bknz;

Sağlık Sorunları ve Tedavi Masrafları için Kredi

Kredi Kartından Yapılan İşlemi İptal Etme

20 Yıl vadeli konut kredisi veren bankalar

Estetik Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Estetik kredisi veren bankaları araştıranlar genelde kadınlar olduğu kadar erkeklerde artık estetik yaptırmaya başladıklarından dolayı bir çok vatandaş bu krediyi veren bankaları araştırmaktadırlar. Her kadın kendi güzelliğinin kusursuz ve benzersiz olmasını arzu eder. Ancak arzuladığı güzelliğe sahip olmayan kadın, daha güzel olabilmek için alternatif çözümler bulmaya çalışır. İşte bu çözümlerin en başında ise estetik ameliyatı gelmektedir. Estetik ameliyatı yaptırabileceğiniz çokça fazla kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Ancak yapılacak işleme göre çok fazla maliyetlerle karşılaşmanız ve bu durumda estetik ameliyatı ihtiyaç kredisi çekmeniz gerekebilir. Bu krediyle kadınlar benzersiz ve kendilerine has güzelliğe kavuşmayı hayal ederler.

2022 yılında geçerli olan ve müşterilerine estetik ameliyatı kredisi sunan bankalar şu an 2 tanedir. Bu bankalar; Denizbank estetik kredisi ve TEB bankası estetik ameliyatı kredisi sunmaktadır. Bununla birlikte Denizbank ve TEB bankasının yanı sıra estetik kredisi alabilmek mümkün. Ancak bunun için bazı işlemlerin yapılması gerekmektedir. Hadi o zaman ne gibi işlemler lazım ve estetik kredisi veren bankalar hangileri? hep beraber inceleyelim.

Estetik Ameliyatı için Kredi Veren Bankalar

Estetik kredisi veren bankalar ile hem doğrudan hem de dolaylı yolla estetik ameliyatı için kredi alabiliyorsunuz. Yukarıda da konuya değindiğimiz gibi, estetik kredisi veren 2 banka bulunuyor. Ancak bu bankalardan kredi alabilmeniz için bankanın belirlemiş olduğu şartları yerine getiriyor olmanız gerekir. Bu şartlar şu şekildedir;

 • Findeks kredi notunun yeterli seviyede olması
 • Düzenli gelir olması
 • Kredi başvurusunda bulunabilmek için o bankada hesap açılması

Bunların yanı sıra kimlik vs belgeler de kredi çekebilmek için istenen belgeler arasındadır. Bankanın belirlemiş olduğu şartların taşınması halinde kişilerin yapmış oldukları başvurular olumlu olacak ve kredi onaylanacaktır.

Peki Estetik kredisi veren bankalara kredi başvurusu nasıl yapılıyor?

Estetik Ameliyatı için Kredi Nasıl Alırım?

Estetik kredisi veren bankalardan kredi alabilmek için bazı yöntemler bulunuyor. Öncelik olarak estetik kredisi veren bankalardan kredi imkanına sahip olabilmek için işlem şartları bulunur. Türkiye genelinde baktığımız zaman şu an için estetik kredisi veren 2 banka bulunuyor. Bu bankalar ise;

 • Denizbank
 • TEB bank

Denizbank estetik kredi başvurusu yapabilmek için 2 alternatif yöntem bulunmaktadı

 1. SMS ile başvuru yöntemi.

Denizbank estetik kredisi SMS ile başvuru çok kolay ve yerinizden kalkmadan dakikalar içerisinde gerçekleştirebileceğiniz bir işlem türüdür. SMS ile kredi başvurusu yapmak için şu adımları takip edebilirsiniz.

 • Telefonunuzun mesaj yaz bölümüne gelerek ESTETİK yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numaranızı yazın
 • Yazdığınız SMS’i 3280’e gönderin

2. Şube üzerinden Estetik Kredisi Başvurusu

Şube üzerinden estetik kredi başvurusu yapmak için yukarıda belirtmiş olduğumuz şartları taşıyor olmanız gerekir. Şartları taşıyan kişilerin kimlik ve gelir belgeleriyle birlikte Denizbank şubeleri üzerinden başvurularını tamamlayabilirler.

3. İnternet bankacılığından estetik kredi başvurusu

Denizbank internet bankacılığından estetik kredisi yapabilmek için şu adımları izleyebilirsiniz;

 • Denizbank internet bankacılığına giriş yapın
 • kredi başvurusu bölümüne girin
 • Kredi seçenekleri alanından estetik kredisi seçerek başvurunuzu tamamlayın

Denizbank estetik kredisi başvurusu yapabilmek için belirli şartları taşıyor olmanız gerektiğini söylemiştik. Bankalar genel anlamıyla müşterilerinden istedikleri evrakların ve şartların tam olması durumunda çok kısa süre içerisinde krediye onay verirler.

Denizbank dışında estetik kredisi sağlayan bir diğer banka ise TEB bankasıdır. TEB bankası üzerinden Estetik kredisi başvurusu yapabilmek için TEB estetik ve güzellik merkezi ESTE World müşterisi olmalısınız. ESTE World müşterileri, TEB bankasının şubeleri veya internet bankacılığı üzerinden estetik kredisi başvurularını yapabilmektedirler.

Estetik Kredisi Ödemezsem ne olur?

Bankalar müşterilerine verdikleri kredinin ödenmesi durumunda yeni krediler için her daim onay vermektedirler. Ancak kredi ödenmezse ve devamlı geciktirmeler yaparsanız, bu durumda kredi notunuz olumsuz yönde etkilenir. Peki estetik ameliyatı kredileri zamanında ödenmezse ne olur? Estetik kredisi veren bankalar ile ilgili olarak diğer kredi türlerindeki şartlar geçerli olduğu gibi bu kredi türünde de aynı şekilde aynı şartlar geçerlidir. Çekmiş olduğunuz krediyi zamanında ödememeniz ve geciktirmeniz durumunda sırasıyla şu adımlar gerçekleşir;

 • Estetik kredi ödemesi geciktirme durumunda banka size önce mesaj sonra sözlü olarak telefonla arayacaktır
 • Kredi çeken müşteriye bildiri yapılmasına rağmen ödeme yapılmaması durumunda ve 3 ay üst üste ödeme yapılmazsa, banka dosyayı avukata devredecektir.
 • Avukat, dosyayı aldıktan sonra, müşteriyle iletişime geçerek borcun ödenmesi için gerekli bilgilendirme ve süre tanır
 • Bu süreçten sonra müşteri hala ödeme yapmazsa, avukat icra için yasal süreci başlatır
 • İcra için müşteriye tekrar bilgilendirme yapılır ve borç ödenmesi için yeni bir süre verilir.
 • Müşteri yine borcu ödememesi halinde ise icra yoluna gidilir.

Yukarıda saymış olduğumuz maddeler Estetik kredisi veren bankalar kredi ödenmediği durumlarda başvurduğu adımlar arasındadır. Estetik ameliyatı kredisi ödenmezse ayrıca kişinin kredi notunu olumsuz yönde etkileyecektir. Hal böyle olunca daha sonra kredi çekmek istediğinde uzun vadeli olarak kredi çekmesi mümkün olmayacaktır.

Denizbank Estetik Kredisi

Estetik kredisi veren bankalar arasında Denizbank, belirtmiş olduğumuz şartlar ve yöntemler ile kredinizi onaylamaktadır. Ancak Denizbank’ın, Estetik kredisi verebilmesi için şartları olduğu gibi bazı özellikleride bulunur. Genel anlamda Denizbank estetik kredisi özelliklerini sayacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Denizbank estetik kredisi maximum olarak 55.000 TL olarak verilmektedir.
 • Denizbank’tan çekilecek 36.000 TL’lik kredinin geri ödemesi 36 ay vadeye kadar bölünebilmektedir.
 • Yapılan başvurulara çok kısa süre içerisinde dönüş yapılır
 • Yukarıda saymış olduğumuz şartlar ve özellikler kapsamında Denizbank estetik kredisi başvurusu yapmak oldukça kolaydır

Denizbank dışında estetik kredisi veren bankalar arasında TEB bankası bulunduğunu söylemiştik. Peki TEB bankası estetik kredisi özellikleri nelerdir?

TEB Estetik Kredisi

TEB bankası estetik kredisi kapsamında kredi eşliğinde sunulan bazı özellikler bulunmaktadır. Bu özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz;

TEB bankasından çekilecek estetik kredisinde minimum tutar ve maximum tutar bulunmaktadır.

Ancak 100.000 TL gibi bir rakam için estetik kredisi başvurusu yapılması halinde ise banka müdürünün onayı gerekecektir.

Ayrıca çekilecek olan kredi tutarına bakılmaksızın vade süresi ise 12 ay olarak belirleniyor

TEB bankası estetik kredisi başvurularını şubelerin yanı sıra internet bankacılığı üzerinden de yapabilmek mümkündür.

Estetik kredisi veren bankalar 2022 yılı içerisinde kredi çekebileceğiniz bankalar TEB ve Denizbank’tır. Yapılan başvurular çok kısa süre içerisinde sonuçlanır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartından Yapılan İşlemi İptal Etme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu