Acil ParaPara Yardımı

Çok Acil Para Lazım, Acil Para Bulmam Lazım

Çok Acil Para Lazım, Acil Para Bulmam Lazım; Pandemi döneminden sonra ekonomik krizin dünya üzerinde baş göstermesiyle birlikte vatandaşların zor günler yaşamasından kaynaklı olarak acil para lazım şeklinde aramalar yapmasından dolayı bizde haberimizin içerisinde acil para nasıl bulunur? sorusuna bir çok yönden yanıt vereceğiz.

Para ihtiyacı olan kişiler para veren hayırseverler, yardım yapanlar, intoko, ikrazatçı ve hatta tefecilere bir çok yerden destek bulmaya çalışmaktalar. Yazımızın içerisinde borç para bulma yöntemlerini ve senet karşılığı borç para verilir şeklinde Google’de reklam veren kişi ya da firmalarla ilgilide bilgi bulabileceksiniz.

Kimden Para Yardımı Alabilirim? Ödünç Para Yardımı

Borç Para Veriyorum

Çok Acil Para Lazım, Acil Para Bulmam Lazım
Çok Acil Para Lazım, Acil Para Bulmam Lazım

Borç Para Veriyorum; İnternet üzerinden borç para arayan vatandaşlara borç para verilir şeklinde dönüşler yapan kişi ya da firmalar bulunmaktadır. Borç para veriyorum diye ilan açan kişilerin çoğunluğu tefeci olmakla birlikte hem yüksek faiz ödeme yapmanız gerekecek hem de olası başınıza bir sürü sıkıntı açılmasına neden olabilecek durumdur. Diğer yandan bu kişiler sizden bazı verilerinizi alarak dolandırmaya çalışan şahıslarda olabilmektedir.

Ancak internet üzerinden para yardımı yapan hayırseverler, kuruluşlar ve firmalarda bulabilirsiniz. Bu firmalar aracılığıyla başvurudan önce senetle kredi veren bankalardan bahsetmek istiyoruz.

Bankalar Senetle Kredi Veriyor mu?

Çok Acil Para Lazım, Acil Para Bulmam Lazım
Çok Acil Para Lazım, Acil Para Bulmam Lazım

Bankalar Senetle Kredi Veriyor mu?; Bankalar paraya ihtiyacı olanlara senetle kredi vermezler. Ancak ticari ilişkilerdeki faturalı kambiyo senet ve çekleri paraya çevirme noktasında destek sağlayan kuruluşlar bulunmaktadır. BDDK tarafından yasal olarak tanımlanan yasalar çerçevesinde nakit paraya çevirme işlemi yapılabilmektedir. Eğer sizde Acil para yardımı arıyorum diyorsanız aşağıda bahsi geçen bankalar aracılığıyla ticari ve KOBİ bankacılığı işlemleri çerçevesinde başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bankalardan Senetle Kredi alınabilen bankaların listesi;

 • Vakıflar Bankası Çek-senet karşılığı krediler.
 • TEB İştira-İskonto kredileri
 • Garanti Bankası İskonto-iştira kredisi
 • Odeabank İskonto kredisi
 • Yapı ve Kredi Bankası İskonto kredisi vermektedir.

Senetle Para Verenler ve Borç Para İlanları

Senetle Para Verenler ve Borç Para İlanları; Sosyal medya dahil bir çok platformda borç para veriyorum, senetle para bulma imkanı, senetle borç para verilir, 5 dakikada 100.000 TL vs gibi ilanlara rastlamanız mümkün. Ne yazık ki bu tarz ilanların bazıları, borç arayan kişilerin elindeki son paraya göz dikenlerdir. Çünkü başvuru esnasında sizden başvurunuzun tamamlanabilmesi için bir miktar para istemektedirler. Ödemeyi yaptıktan sonra tüm iletişim kanallarından sizi engellerler ve bir daha ulaşamazsınız.

Diğer yandan bu kişilerin yurt dışında yaşama ihtimali durumunda ise dolandırıldığınızla kalırsınız ve yasal süreç aşırı fazla uzar. Bu nedenle senetle borç para verilir diyen kişilerden uzak durun ve çevrenizde bulunan eş, dost, ailenizden nakit ihtiyacınızı gidermek için borç alın. BDDK’nın izni dahilinde olmayan ticari amaçlı yapılan borç para işlemleri gayri resmi olup hiçbir şekilde yasal değildir ve tefecilik olarak adlandırılmaktadır.

Borç Para Veren Hayırseverler

Çok Acil Para Lazım, Acil Para Bulmam Lazım
Çok Acil Para Lazım, Acil Para Bulmam Lazım

Borç Para Veren Hayırseverler; Ülkemiz’de borç para veren hayırseverler olup maddi zorluk yaşayan vatandaşlara bir defaya mahsus yardım yapmaktadırlar. Özellikle sosyal medya üzerinden güvenilir olan bazı gruplar sayesinde ihtiyaç sahiplerine ulaşılmaktadır. Bunun dışında maddi durumu iyi olan hayırseverler genel itibariyle maddi yardım dernekleri, Sosyal Yardımlaşma Kurumları aracılığıyla yardımlarını yapmayı tercih etmektedirler. İhtiyaç sahiplerine para yardımı yanı sıra veya gıda, yakacak, öğrenci bursu gibi bir çok yardım yapılmaktadır.

Hayırseverlere Aracılık Yapan ve Maddi Yardım Yapan bazı kurumlar şu şekildedir;

 • Yardım Eli
 • Pandemi Sosyal Yardımlaşma Grubu
 • Sosyal Yardımlar Grubu
 • Sosyal Yardım
 • Yardım Gönüllüleri
 • İhtiyaç Sahiplerine Yardım Eli Uzatalım
 • İhtiyacın Olmayanı İhtiyacı Olana Verelim
 • Yardım edin, yardım bulun!
 • Sosyal Yardım Dayanışması
 • Bayanlara Özel Yardım Gönüllüleri
 • Ankara Yardım Eli

Ayrıca Sosyal Yardım Facebook grubu üzerinden de gruba katılarak destek arayabilirsiniz. Sosyal Yardım Facebook Grubu

Yukarıda belirtmiş olduğumuz Facebook grubu ile yakından uzaktan bağlantımız olmayıp araştırmalar sonucunda bulduğumuz ve sizlerle paylaştığımızı belirtmek isteriz. Bu gruplardan maddi yardım alabileceğinize dair net bir ifade kullanamadığımızı belirtmek isteriz.

Hangi Vakıflar Borç Para Veriyor?

Borç Para Veren Vakıflar; Ülkemiz’de vakıflar üzerinden bazı şartların oluşması halinde ihtiyaç sahibi olan kişilere yardım yapılmakta olup Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yönetilmektedir.

Vakıflardan yardım alabilmek için aranan şartlar;

 • Kişinin Sosyal Güvencesi Olmaması,
 • Aylık kazancının asgari ücreti geçmemesi,
 • 2022 sayılı Kanun Gereğince yardım maaşı almıyor olması

Yardım alabilmek için Vakıflar Genel Müdürlüğü başvuru formu doldurularak Vakıflar Bölge Müdürlüklerine posta olarak göndermeniz gerekmektedir.

İntoko Borç Para Veriyor mu?

İntoko Borç Para Veriyor mu?; Yaptığımız araştırmalar sonucunda bu tarz ilanların geçerliliğin olmadığını tespit ettik ve 10’larca internet sitesinde para yardımı yapıyorum şeklinde ilana rastladık. İntoko adlı bir firma para arayan kişilere nakit desteği yapan bulunmamaktadır. Bu nedenle intoko borç para ilanlarına itibar etmemenizi tavsiye ederiz.

Senetle Para Veren İkrazatçılar Var Mı? Borç para arayan ve borç bulamayan vatandaşların en çok sorduğu sorulardan birisi. Eski ismiyle bilinen ve İkrazatçı firmalar artık isimlerini faktoring şeklinde güncellediler. Bununla birlikte yasal mevzuatlarda da değişiklikler oldu. Ülkemizde faaliyette olan şu an bilinen 56 adet kurumsal faktoring şirketi hizmet veriyor. Faktoring firmalar ticari alacakları nakite çevirme noktasında hizmet vermekte olup senetle taksitli para vermezler.

Faizsiz Borç Para Veren Kurumlar Ve Bankalar

Çok Acil Para Lazım, Acil Para Bulmam Lazım
Çok Acil Para Lazım, Acil Para Bulmam Lazım

Faizsiz Borç Para Veren Kurumlar Ve Bankalar; Bankalar arasında faizsiz kredi veren katılım bankaları oldukça popüler olmaya başladı. Vermiş oldukları hizmetlerle herhangi bir faiz işletmezler ancak kar payı oranlarıyla hizmet verirler.

Türkiye’de şu an aktif olarak faizsiz katılım bankaları 6 tanedir.

Faizsiz kredi veren bankaların listesi;

 • Vakıf Katılım
 • Kuveyt Türk Katılım
 • Emlak Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım
 • Albaraka Türk Katılım
 • Ziraat Katılım Bankası

Katılım bankaları borç para yani kredi belli şartlar içerisinde vermektedirler ve bununla ilgili en büyük etken kredi notudur.

Senetle para veren bankalar şu an için yok.

Tefeci Nasıl Bulunur? Adresleri Neresi?

Tefeci Nasıl Bulunur? Adresleri Neresi? diye soranlara şunu hatırlatmak isteriz ki yasal olarak tefecilik suçtur ve BDDK’nın belirlemiş olduğu yasal mevzuat dışında işlem yapılamaz. Bu nedenle tefecilerle yapılacak işlem suç olduğu kadar tefeciden alacağınız borcu ödeyemediğinizde sıkıntı yaşayabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Özellikle sosyal medya üzerinden, tefeci Mustafa, Osman gibi para verdiği iddia edilse de bu tarz söylemlere kulak asmayın. Paraya ihtiyacı olan ve tefeci arıyorum şeklinde arayışa girenlere yasal yolla aramalarını tavsiye ediyoruz.

Bankadan Kredi Çekemiyorum Ne Yapmam Lazım?

Bankadan Kredi Çekemiyorum Ne Yapmam Lazım?; Bankalar müşterilerine her daim kredi vermek isterler çünkü buradan kazançları oldukça yüksektir. Ancak kredi notu düşük olan müşterilerine ödeme güçlüğü çekeceğinden dolayı kredi vermek istemezler. Diğer bir kredi çekememe yani kredi verilmeme nedeni ise gelir gider dengesidir. Yani aylık kazancınız taksitlere yeterli olmayacağı düşünülebilir.

Örneklendirecek olursak;.3000 TL maaş alan bir işçinin kredi çekmek istediğinde aylık gelirine oranla çekeceği kredinin aylık 3000 TL ödeme olması durumunda bankalar bunu onaylamazlar. Dolayısıyla gelir gider dengesi bankalar için çok önemlidir. Kredi notunuzun düşük olması daha önce bankalarla yaşamış olduğunuz problemler ve ödeme güçlüklerinden kaynaklanır. Kredi çekebilmek için en az 1300 Kredi notuna sahip olmanız gerekir.

Paraya İhtiyacı Olanlara 5 Alternatif Çözüm

Paraya İhtiyacı Olanlara 5 Alternatif Çözüm; Acil paraya ihtiyacım var diyorsanız ve bankalar para vermiyorsa para bulabilmeniz için 5 alternatif çözüm işinizi görebilir.

 • Hat üzerinden telefon almak; Operatörünüzün vermiş olduğu taksitli telefonlardan alarak kutusunu bozmadan faturasıyla birlikte bir çok platformda satışa sunabilir ve paraya çevirebilirsiniz.
 • Kredi notu yükselterek kredi çekmek; Kredi notunuzu yükseltebilmek için bir çok yöntem var. Bu yöntemlerden en önemlisi ve en bilineni kredi kartı kullanıp gününü geçirmeden 6 ay boyunca ödeme yapmak.
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları para yardımı; Muhtaç konumda olan kişiler için vakıflar para yardımı ve bir çok yardım türünde bulunmaktadırlar. Vakıflara başvuru formu doldurarak maddi yardım desteği isteyebilirsiniz.
 • Dernekleer ve STK’lara başvuru yaparak para yardımı desteği isteyebilirsiniz.
 • KYK ve Burs veren kurum ve kuruluşlar aracılığıyla eğitim desteği adı altında acil para arıyorum diyenlere alternatif bir çözüm olacaktır.

Senetle satışına izin verilen ürünlerin alını satılmasında herhangi bir hukuki engel yoktur. Böyle bir yöntem her ne kadar tavsiye etmesek de, faizle kredi çekmektense bu yöntem daha cazip.

Çok Acil Para Lazım, Acil Para Bulmam Lazım adlı konumuzun sonuna geldik.

Bir önceki yazımız olan Kimden Para Yardımı Alabilirim? Ödünç Para Yardımı başlıklı makalemizde para yardımı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde istifade edebilmek için reklam engelleyiciyi kapatmanızı öneririz.