Acil Para

Börek Dükkanı Açma Maliyeti

Börek dükkanı açmak el yapımı lezzetlerin günümüzde en çok tercih edildiği dükkanlarda biri olmaktadır. Börek dükkanları her zaman dilimi içinde sıkla tercih edilerek satış oranı yüksek olan işletmeler arasında bulunmaktadır. Her çeşit börek yapılarak uygun fiyatlarla porsiyonlar halimde satılmaktadır.

Geçmiş dönemlerden günümüze  kadar değişen üretim şartları altında el yapımı böreklerin yerini kimi zaman seri üretim modelleri almıştır. İnsanların sağlık açısından el yapımı olan ürünlere yönelmesi börek dükkanlarını ve fiyatlarını da etkilemeye başlamıştır.

Börek Dükkanı Açmak

Börek dükkanı açmak dönem içinde çok sayıda kişi tarafından açılmak istenilen dükkanlarda biridir. Börekçi dükkanların da üretimler genel olarak dükkan içinde üretim alanlarında yapılmaktadır. Kendi model ve markası altında börekleri satmak isteyen dükkan sahipleri börek fiyatlarını da piyasaya uygun olarak belirlemek zorundadır. İnsanlar tarafından sabahın erken saatlerin akşamın geç saatlerine kadar börek tüketimi oranı oldukça fazla olmaktadır. Börek yemenin bir zamanı yoktur. Sabah saatlerinde hafta içi erken saatlerde üretime başlanarak dükkan içinde satışları yapılmaya başlanır ve zamanla geç saatlere kadar açık tutulmaya başlanır. Tercih edilme oranı ve satışı açısından açılış saatleri dükkan sahipleri tarafından belirlenmektedir.

903a0b6942d7fe4494965b81c244aa49

Börek Dükkanı Açma Maliyeti

Börek dükkanı açma maliyeti  en yoğun dönemlerde tüketim oranlarına göre belirlenmektedir. Börekler herkes tarafından yapılan ve severek tüketilen el yapımı ürünler arasında yer almaktadır. Her bölgenin kendine özgü bir börek yapma biçimi bulunmaktadır. Bir börek dükkanı açmak isteyen kışını ilk olarak hangi yöreye uygun bir dükkan açması gerektiğine karar vermesi gerekmektedir. İnsanlar tarafından börekler en çok tüketilen ürünler arasında bulunuyor. Porsiyonların uygun fiyatlar içinde satışlarının yapılması da daha geniş kitleler tarafından satış oranının artırılmasını sağlamaktadır. Bir dükkan açma maliyeti dükkan içinde satılacak ürün ne olursa olsun yüksek maliyet aralıklarında olmaktadır.

Börek Dükkanı Nereye Açılmalı?

Börek dükkanı nereye açılır sorusu insan açısından en ilkel sokak ve mahalle arasında açılmadı gerekmektedir. İnsanların sayıca az oldukları bölgelerde bir dükkan açma fikri yanlış kararların verilmesine beden olacaktır. Ne kadar çok sayıda insan tarafından fark edilmesi börek dükkanlarını yıllar içinde sürekli olarak sarışına devam etmesine imkan tanımaktadır. Yiyecek sektöründe hizmet veren ve dükkan açan işletme sahiplerinin temiz ve titiz bir üretim konusunda dikkatli olunması gerekmektedir. Kır ve pis ortamlarda yapılan ürünler hiçbir dönem içinde sağlık kurallarına uygunluk niteliği taşımaması nedeniyle çok sayıda şikayet de alabilmektedir. Bu nedenle üretim alanında bir gıda üretimi yapan işletmelerin temizlik ve hijyene uyum sağlaması gerekmektedir.

Börek Dükkanı Nasıl Açılır?

Börek dükkanı nasıl açılır sorusu her dönem içinde bu alanda ilerlemek ve adını duyurmak isteyen kesim tarafından sorulmaktadır. Teknolojinin gelişmeye başlaması ile birlikte özellikle sanal ortamlar üzerinden de börek üretimi ve satışı yapılmaktadır. İnsanların bir dükkan açarken reklam ve tanıtım kanalı olarak sosyal medyayı takip etmeleri ve börek dükkanlarını tanıtımları ı bu alanda yapmaları çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilmesine imkan tanımaktadır.


Börek dükkanı açılışı sırasında üretim koşulları ve üretim modelleri konusunda titiz ve hassas davranmak gerekmektedir. İnsanların börek satışı konusunda temiz olan dükkanlara yöneldikleri de bilinmektedir. Satış alanında fazla kar oranı hesaplamak için günlük olarak kasa kapanışı sırasında yapılan satış oranına bakılmaktadır. Gün içinde devamlı olarak börek satışı ve tüketiminin yapıldığı dükkanların daha uzun soluklu olması durumu da oluşmaktadır.


Bir önceki yazımız olan İşsiz Kredi Çekebilir mi? başlıklı makalemizde işsiz kredi ve işsiz kredi alabilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu