Acil ParaDevlet YardımlarıPara Yardımı

Borç Para Veren Hayırseverler, Borç Para Bulma Taktikleri

Borç para veren hayırseverler, maddi durumu iyi olmayan ve geçim zorluğu çeken ihtiyaç sahipleri bu konu hakkında oldukça yoğun araştırma yapmaktadırlar. Yine bankadan daha önce sicili bozuk ya da kredi notu kötü olan vatandaşlar nereden para bulabilirim diye merak araştırma yapıyorlar. Özellikle pandemi döneminde insanlar maddi olarak zorluklarla karşılaşmakta olup birde üstüne hayat günden güne iyice pahalı olmaya başladı. Bazı kurum ve kuruluşlar aracılığıyla borç para bulabileceğinizi biliyormuydunuz? Bankadan kredi çekemiyorsanız aşağıdaki yollarla borç para bulma yöntemiyle para bulabilirsiniz.

 • Turkcell, Türk Telekom, Vodafone bu operatörler aracılığıyla 25.000 TL kredi çekebilme imkanı bulunmakta olup 24 ay taksit imkanı mevcut.
 • Para yardımı yapan hayırseverlere başvuru yaparak senet imzalayarak para bulabilirsiniz. Bu yöntemin tefecilerle ilgisi yoktur ve kesinlikle tefecilerle iş yapmayın. Senetle para vermelerinin nedeni, sizi tanımadıklarından dolayı borcunuzu ödeyeceğinize dair taahhüt oluşturmak adına senet imzalatırlar. Faiz uygulanmaz ve kesinlikle faiz uygulayan müesseselerle çalışmayın ki dinimizce haramdır. Bu hayırseverlerden bahsedecek olursak, genel itibariyle senetle borç para veren kuyumcular, vakıflar veya dernek yetkilileri şeklindedir.
 • Hayırsever borç para veren kuyumcular çevrenizde varsa borç senetle ve kısa vadeli olacak şekilde alabilirsiniz. Kuyumcular verecekleri borcu TL üzerinden değil altın ve dolar üzerinden verirler.
 • Yine Dernek ve Vakıflardan borç para talebinde bulunabilirsiniz. Oto galericiler, emlakçılar, iş adamları, faktöring firmalar diğer para bulabileceğiniz kurum ve kuruluşlar arasındadır.
 • Faktöring diye tabir edilen kuruluşlar BDDK tarafından onaylı olan ve ipotek mantığıyla çalışırlar. Güvenilir ve BDDK onaylı olanlarla çalışabilirsiniz.
 • Son olarak sosyal medyada ünlü olan fenomenlerle iletişim kurarak borç para isteyebilirsiniz. Bu madde her ne kadar zor gibi görünse de işe yarayabilecek yöntemler arasındadır.

Allah Rızası İçin Borç Para Verenler

Borç Para Veren Hayırseverler, Borç Para Bulma Taktikleri
Borç Para Veren Hayırseverler, Borç Para Bulma Taktikleri

Allah rızası için borç para verenler aslında ülkemiz’de oldukça fazla. İşten çıkarılma oranının artmasıyla birlikte maddi sıkıntı yaşayan vatandaşlar para bulabileceği alternatif kanallar aramaya başladılar. Yine bankalardan kredi çekmek her ne kadar tavsiye ettiğimiz bir yöntem olmasa da bazen vatandaşlar bankalara kredi çekmek için başvurduklarında başvuruları ret olabiliyor. Bazı dernek, vakıf ya da hayırseverlerden borç alabileceğiniz liste şu şekildedir;

 • Vakıflar
 • Kuyumcular
 • BBDK onaylı Faktöring firmalar
 • Operatörler
 • Galericiler
 • İş adamları

Yukarıda saymış olduğumuz vakıf, kuyumcu, dernek ya da firmalar aracılığıyla senetle borç para alabilmeniz mümkün olup tefecilikle hiç bir ilgisi yoktur.

Daha önce sitemiz’de paylaşmış olduğumuz Noter Onaylı Senetle Kredi Veren Firmalar makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Karşılıksız Para Veren Yerler

Borç Para Veren Hayırseverler, Borç Para Bulma Taktikleri
Borç Para Veren Hayırseverler, Borç Para Bulma Taktikleri

Karşılıksız para veren yerler, maddi olarak zor durumda olan kişiler için çok önemlidir. Bazı derneklerden para yardımı, gıda yardımı, eğitim yardımı veya farklı yardımlar alabilirsiniz. Bu derneklere başvuru yaparak peşini bırakmazsanız karşılıksız para yardımı almış olursunuz.

 1. Ahbap derneği Haluk Levent eşliğinde kurulmuş olan bir dernek olup ahbap.org linkine tıklayarak burada bulunan başvuru formu üzerinden ön başvuru oluşturabilirsiniz.
 2. Yine ülkemiz’de bulunan büyük Holdinglere para yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz. Koç Holding aracılığıyla bir çok kişinin ihtiyacı giderilmektedir. Başvurunuzun onaylanabilmesi için ihtiyaç sahibi olduğunuzu kanıtlıyor yani belgeliyor olmanız gerekir.
 3. Yardım Eli ve Beşir derneğinden yardım başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Yardım Eli Derneği aracılığıyla başvuru yapmak için yardimeli.org.tr linkine tıklayarak başvuru formunu doldurabilirsiniz. Yine Beşir derneğine başvuru yapmak isteyenlerin www.besir.org.tr linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.
 4. E-Devlet sosyal yardım başvuru ekranı üzerinden maddi destek alabilirsiniz.
 5. Son olarak zor olsa da imkansız olmayan sosyal medya fenomenleri aracılığıyla talebinizi ileterek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Kimden Para İsteyebilirim

Kimden para isteyebilirim, diye kara kara düşünen ve maddi güçlüklerle ay sonunu getirmeye çalışan vatandaşlarımız bulunmaktadır. Bazı kurum ve kuruluşlar aracılığıyla kimden para isteyebilirim sorusuna kısaca cevap vermiş olalım. Bahsedeceğimiz kurumlara başvuru yaparak para yardımı talebinde bulunabilirsiniz. Yardım yapabilecek kurumlar ve hayırseverlerin listesi şu şekildedir;

 • Yardım ve Dayanışma ve Sosyal Yardım kurulumları
 • Sosyal yardım yapan Vakıflar
 • Yardım yapan bazı Holdingler
 • İş adamları, fenomenler
 • Devlet tarafından, belediyeler, kaymakamlıklar ve Aile Sosyal Politikalar bakanlığı

Yukarıda saymış olduğumuz kurum ve kuruluşlara başvuru yapabilirsiniz.

Borç Para Veren Hayırseverler, Borç Para Bulma Taktikleri adlı konumuzun sonuna geldik.

Bir önceki yazımız olan Eşi Vefat Edene Devlet Tarafından Hangi Yardımlar Yapılıyor? 2022 başlıklı makalemizde dul maaşı ve eşi vefat edene maaş hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Bir Duanìhì almak isterim digenlere 23 bine he cok acilce ihtiyac duymaktayim me sele aci verici icler acisi bir sebepten dolayi geri odeme olanaģìyla garanti belgesi de verebilirim, iletisim nom rìcaaaaaaa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde istifade edebilmek için reklam engelleyiciyi kapatmanızı öneririz.