Devlet Yardımları

Bayan Kuaförü Güzellik Salonu KOSGEB Desteği 2022

Bayan Kuaförü Güzellik Salonu KOSGEB Desteği 2022, kadın girişimciler için devlet tarafından destek sağlanabilmektedir. Bayan kuaförü ve Güzellik salonu için KOSGEB Hibe desteği sayesinde 60.000 TL’ye kadar destek alabilirsiniz. Peki devletin vermiş olduğu bu destek ile kadın kuaförü, güzellik salonu ve lazer epilasyon dahil olmak üzere teşviklerden nasıl yararlanılır ve şartlar nelerdir? Hadi o zaman aklınızdaki soru işaretlerine makalemiz içinde başlıklar halinde cevap verelim.

Kadın Kuaförü Açmak İçin KOSGEB Desteği Nasıl Alınır?

Kadın Kuaförü Açmak İçin KOSGEB’in vermiş olduğu bu destekten istifade edebilecek kişilerin öncelikle 18 yaşından büyük olması gerekiyor. Bu teşviği okur yazar olan ve daha önce KOSGEB’den hibe desteği almamış, yasa dışı olaylara karışmamış olan sektörde işyeri açmak için hibe alabilmeniz mümkün. T.C. olan her vatandaşın bu teşvikten yararlanabilmesi mümkün olmakla birlikte bazı aşamaları tamamlamış olmanız gerekiyor.

KOSGEB Bayan Kuaför NACE Destek Kodu

İş kurmak istiyorsanız ve hibe alarak bunu yapmak istiyorsanız, öncelik olarak kuracağınız işin KOSGEB tarafından desteklenebilir bir sektör olup olmadığını öğrenmeniz gerekir. KOSGEB sektör destekleyip desteklemediğini en garanti olarak NACE kodlarına bakarak öğrenebilirsiniz. KOSGEB bayan kuaför desteğinin yanı sıra şu aşağıdaki sektörlere de destek sağlamaktadır.

 • Cilt Bakımı
 • Kaş alma ve ağda salonları
 • Manikür ve Pedikür

alanlarında da destek veriliyor. S-Diğer Hizmet Faaliyetleri başlığı altında destek sağlanmaktadır. Sektör içerisinde bulunan diğer iş kollarıyla ilgili NACE kodlarını aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz.

Bayan Kuaförü Güzellik Salonu KOSGEB Desteği
Bayan Kuaförü Güzellik Salonu KOSGEB Desteği

Yukarıda vermiş olduğumuz detayların yanı sıra Desteklenen sektörlerin tamamını indirmek için tıklayınız

Girişimcilik Sertifikası Şart!

KOSGEB bayan kuaförü yada diğer desteklenen aynı meslek kollarından birisinden işletmenizi kurmadan önce mutlaka ve mutlaka eğitimlere katılarak ”KOSGEB Girişimcilik Belgesi” almanız gerekiyor. Bu belgenin alımı online olarak çok rahat bir şekilde sağlanabilmektedir.

KOSGEB Girişimcilik Sertifikası almak için;

 • https://lms.kosgeb.gov.tr/ linkine tıklayın
 • Sayfanın en altında bulunan ”Öne Çıkan Eğitimler” sekmesinin altındaki ”Geleneksel Girişimcilik Belgesi” sayfasına tıkladıktan sonra son olarak ”Eğitime Başla” yazan butona tıklayın.
 • Açılan ilgili sayfa üzerinden E-Devlet şifrenizle giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra açılan menü üzerinden tüm videoları izleyerek sonrasında test sorularını çözün.

Başarılı bir şekilde eğitimi tamamlamanız halinde sistem üzerinde adınıza Girişimcilik belgesi oluşturulacaktır.

Bayan Kuaför ve Güzellik Salonu Kurmak

Girişimcilik belgesini alan herkesin KOSGEB şartlarını karşılaması durumunda tüm girişimciler istifade edebilecektir.

 • İşetmenin kurulu olması ve onay alması durumunda 5.000 TL hibe alırsınız.
 • 1 ve 12 ay içerisinde 1080 prim ödemesi yapılması halinde 20.000 TL alabilirsiniz.
 • İşletme 2. yılına girmesi durumunda ise 5.000 TL olarak kuruluş desteği
 • 2. performans döneminde 1140 puan prim ödemesi gerçekleştiren vatandaşlar için 20.000 TL hibe verilir.

yani Bayan kuaför ve güzellik salonu için toplamda 50.000 TL hibe almış olursunuz. Ancak girişimcinin kadın olması durumunda ekstra 10.000 TL daha fazla hibe alarak 60.000 TL hibe desteği sağlanmış olur.

Bayan Kuaför ve Güzellik Salonu KOSGEB Başvurusu

Bayan Kuaför ve Güzellik Salonu KOSGEB Başvurusu yapabilmek için öncelik olarak KOSGEB girişimcilik sertifikanızın olması gerekir, yukarıda nasıl alabileceğinizi anlatmıştık. e-Devlet bayan kuaför ve güzellik salonu başvurusu için https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/KOSGEBRegistration linkine tıklayın. Kayıt olmak için vergi levhası üzerinde bulunan işletme kuruluş tarihi ile yapabilirsiniz. Sonrasında yine aynı link üzerinde yer alan diğer hizmetler sekmesi üzerinde bulunan ”Girişimciliği Geliştirme Destek Programı” sayfasından başvuru işlemini başlatabilirsiniz.

Bayan Kuaförü Güzellik Salonu KOSGEB Desteği
Bayan Kuaförü Güzellik Salonu KOSGEB Desteği

Destek başvurunuzu tamamladıktan sonra onay süreci oluşacak ve onay alması durumunda ise iş planı sunmanız gerekecektir.

KOSGEB Bayan Kuaförü ve Güzellik Salonu İş Planı

Başvurusu onaylanan vatandaşların önünde son bir engel olarak iş planı oluşturma kalmaktadır. Dolayısıyla kurmuş olduğunuz iş yeri için iş planı hazırlayarak belirlenen tarihe kadar KOSGEB heyetine sunmalısınız.

Eğer proje iş planı hazırlayamazsanız, danışmanlık hizmeti veren kuruluşlara 1.000 TL gibi bir para ödeyerek iş planınızı hazırlatabilirsiniz.

Sitemizde ilginizi çekebilecek bazı yazılar;

İstanbul Senetle Borç Para Veren Yerler

Acil Para Bulmam Lazım

Bir önceki yazımız olan 20 Yıl vadeli konut kredisi veren bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu