Para Yardımı

Başkasının Adına Kredi Çekebilir miyim?

Başkasının Adına Kredi Çekebilir miyim? sorusunu soran kişiler genelde bankadan kredi çekemeyen vatandaşlar olup başkalarının kendilerine adına kredi çekip çekemediklerini merak etmektedirler. Başkası adına kredi çekmeniz mümkün olup bu konuda bazı prosedürler bulunmaktadır. Herhangi bir bankaya gidip direkt olarak başkası adına kredi çekemezsiniz. Ancak adına kredi çekeceğiniz kişi ile sizin aranızda bir sözleşme olması gerekmektedir. Fakat bankadan başkasının adına kredi çekmek istediğinizde, kredi çekeceğiniz kişi size vekalet vermesi gerekmektedir. Burada yine en önemli şart, vekaletle başkasının adına kredi çekmek istediğinizde, o kişinin kredi çekmek için tüm şartları taşıyor olması gerekiyor.

İlginizi çekebilecek konu;

Ev İnternet ve Sabit Hat ile Kredi 2022

Başkası Adına Kredi Nasıl Alınır?

Başkasının Adına Kredi Çekebilir miyim?
Başkasının Adına Kredi Çekebilir miyim?

Başkası Adına Kredi Nasıl Alınır?, bu konuyu detaylı anlatmak gerekirse, iki aşamalı olarak şu şekildedir;

  • Krediyi çekmek istediğiniz kişinin yatalak olması veya farklı nedenlerden dolayı bankaya gidemiyor olması durumunda, vekalet yoluyla kredi çekmeniz mümkün. Ancak vekalet verilebilmesi için size en yakın noter gitmeniz gerekiyor. Noterden alınacak belge ile başkası adına kredi çekebilirsiniz.
  • Kredi çekmek istediğiniz kişinin banka koşullarına uygun olmaması durumunda kendi adınıza kredi çekerek o kişiyle kendi aranızda sözleşme ve senet yapabilirsiniz.

Başkasının Adına Kredi Çekebilir miyim?, Başkası Adına Kredi Almak Tehlikeli mi?

Başkası Adına Kredi Almak Tehlikeli mi? sorusunun cevabı bir çok başlıkta anlatılabilir ancak biz bir kaç sakıncasından bahsedecek olursak; Vekalet aldığınız kişinin adına bankaya gittiğinizde ilgili banka size krediyi vermek istemeyebilir. Kredinin onaylanması durumunda eğer ödeme sorunu yaşarsanız, bu durumda hem adına kredi çektiğiniz kişi hem de siz sorun yaşarsınız. Vekalet ile kredi almak, kefil ile kredi almayla benzer nitelikte özellikler taşımaktadır.

Başkasının Adına Kredi Çekebilir miyim? adlı konunun sonuna geldik.

Bir önceki yazımız olan Denizbank Borç Kapatma Kredisi başlıklı makalemizde Borç kapatma kredisi ve Denizbank kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde istifade edebilmek için reklam engelleyiciyi kapatmanızı öneririz.