Acil Para

Bankasız Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Bankasız para gönderme yolları transfer işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesini sağlar. Finansal piyasada yapılan her işlem hızlı ve kusursuz bir işlevselliğe sahiptir Bu alışverişlerde sorunsuz ve kolay ödeme yapabilme olanağı sunar.

Bankacılık İşlemleri ile Para Transferi

Yenilenen ve değişen çağda teknolojik gelişmeler gündelik hayatın akışına etkilemektedir. Olumlu yönde gelişen her bir değişim gündelik hayatı kolaylaştıracak pek çok sistematik yapı oluşturmuştur. Bunların başında bankacılık işlemlerinin daha rahat ve kolay sağlanması için yapılan yenilikler gelir. Dijital anlamda harcamaların seyri bankacılık işlemlerini aktif olarak kullanabilmeyi gerektirmektedir. Bu yeni çağın sunduğu en büyük getirilerdendir. Bankaların şubelerinden gerçekleştirilen para alışverişinin yanısıra para transferini daha kolay hale getiren internet bankacılığı büyük bir alternatif sunar. Bireysel olarak sisteminde bulunulan bankanın uygulaması aracılığı ile oluşturulan şifre yardımıyla giriş yapılabilir. Bu uygulamadan hesaplar arası para transferi, aynı bankanın farklı bir IBAN numarasına para transferi veya farklı bir bankanın IBAN numarasına EFT işlemi yapabilmeyi destekler. Bu anlamda havale ve EFT işlemleri internet bankacılığı üzerinden saniyeler içerisinde gerçekleşir.

1635147501 306662

Bankasız Para Transfer Yöntemleri

Bankasız para nasıl gönderilir konusu merak ediliyor yapılan araştırmaların çoğu yurt içinde farklı iller arası para transferi ve yurt dışında para transferi işlemlerinin kısa sürede gerçekleşebilmesini olanaklı hale getiriyor. Bankaların şubelerine veya banka ATM’lerine bağlı kalmadan para transferi yapılabilmektedir.

  • Bankasız para transferi yöntemlerinden biri postanelerdir. En yakında bulunan postanenin PTT matik alanından veya postaneler için üretilmiş PTT bank uygulaması üzerinden para transferi yapılabilmektedir.
  • Herhangi bir şekilde aktif hesap olmasa da bu yöntemler kullanılarak farklı bir kişiye transfer yapılabilir.
  • Cebe havale adı verilen uygulama sayesinde farklı bir kişinin cep telefonu numarasına para transferi gerçekleştirilebilir.
  • Üretilen pek çok uygulama yalnızca cep telefonu numaraları sayesinde para transfer işlemini gerçekleştirebilmeyi destekliyor. Kişisel olarak rehberde bulunan kişilerin telefon numaraları aracılığı ile para transfer işlemi sağlanabiliyor. Üretilen bu uygulamalar sayesinde cepten cebe para gönderebilmek olanaklı hale geliyor.

Tabii ki burada önemli olan para sınırı limitini ve belirlenen saatlerin takip edilmesi gerekir. Yapılan gönderimlerde pek çok uygulama para talebinde bulunmazken pek çoğu belirli bir işlemden dolayı bir kesinti uygulamaktadır. Gelişen sistemlerin getirisi olarak artık pek çok işlem yapan uygulama 7/24 para transferi yapabilmeyi destekliyor.

En Kolay Bankasız Para Gönderme Yolu

Bankasız para gönderimi yapılabilmektedir. Çeşitli uygulamalar ve bazı özel marketlerin üretmiş oldukları yan uygulamalar aracılığı ile banka kartı olmadan para transfer işlemi gerçekleştirilebilir. Yapılan işlemlerin onaylandığına ve işlemin gerçekleştiğine dair bir mesaj yardımı ile kişi bilgilendirilir.

Banka olmadan para gönderebilmenin bir başka yolu ise Facebook adı verilen bir uygulamadır. Bu uygulama aracılığıyla kişinin rehberinde bulunan istediği kişiyi seçerek veya özel bir telefon numarası girerek istenen miktarda parayı kısa sürede gönderebilmesi mümkün hale geliyor. 7/24 ücretsiz olarak para transferi işleminin gerçekleştirilebileceği fastpay cepten cebe para gönderme sloganı ile işlemini sürdürüyor. Uygulama telefonu indirildikten sonra hesapta bulunan kullanılabilir bakiye alıcı telefon numarası seçildikten sonra tutar limiti girilerek işlem tamamlanabiliyor. Burada yapılan işlemlerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Gönderi sınırlaması bulunmakla beraber 7/24 işlem yapabilmeyi destekler. Günlük olarak her iki işlem 1000 TL tutarını aşamaz. Bu aylık olarak 6 işlemin 3 bin lira ile sınırlandırıldığı bir rakam ortaya çıkarır.

Banka şubesine gitmeden veya ATM’leri kullanmadan para transfer işlemi de yapılabilmektedir. Bunun için kartı bulunan bankanın internet bankacılığı sistemine giriş yapmak yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Para Kazandıran Oyunlar başlıklı makalemizde oynayarak para kazan ve para kazandıran oyunlar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde istifade edebilmek için reklam engelleyiciyi kapatmanızı öneririz.