BankalarManşetPara Yardımı

Banka Şube Değişikliği Nasıl Yapılır? Dilekçe Örneği 2023 Güncel

Banka şube değişikliği nasıl yapılır 2023, şube değişikliği dilekçesi nasıl yazılır? Yeni bir bankadan hesap açtığınızda ilk başvurduğunuz şube aynı zaman da hesaba ait şube olur. Açmış olduğunuz şube üzerinden fatura ödemesi, para transferi gibi bir çok alternatif işlem yapabilirsiniz. Tabi bununla beraber bankaya ait diğer banka şubelerinde de işlem yapabilmektesiniz. Ancak şubeniz dışında farklı şubeden işlem yapmak istediğinizde işlem ücretleri daha yüksek çıkabilmektedir. Bu yazımı içerisinde en hızlı şekilde banka şube değişikliği nasıl yapılır bunu ele aldık.

Banka şube değiştirme işlemini yapmak için banka şube değişikliği dilekçesiyle birlikte şubenize başvuru yaparak hızlı bir şekilde işleme aldırabilirsiniz. Diğer yandan emekliler için emekli maaşını başka bankaya taşıma konusunda da şube değiştirme vs için E-Devlet üzerinden değişiklik yapma imkanı bulunmaktadır. Hadi hep beraber tüm bankalarda geçerli olacak banka şube değişikliği nasıl yapılır inceleyelim.

Banka Şube Değiştirme İşlemi Neden ve Nasıl Yapılır?

Banka şubemi nasıl değiştirebilirim? şube değiştirmeye neden olacak birçok sebep olabilmektedir. Örnek adresiniz değiştiğinde size en yakın şube üzerinden işlemlerinizi halletmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle banka şube değiştirme dilekçesi oluşturarak taşındığınız yere en yakın banka şubesine taşıma işlemi yaptırabilirsiniz. Size en yakın bankada bulunan müşteri temsilcinizin olması işlemlerinizin daha hızlı sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Banka Şube Değişikliği Nasıl Yapılır? Güncel 2023

Banka şube değiştirme işlemini nasıl yapabilirim? Hesabının bağlı olduğu şubeyi değiştirmek isteyenler nasıl değiştirileceğine dair araştırma yapıyorlar. Sizin de çalışmış olduğunuz ve bağlı bulunduğunuz şubeye dilekçe yazarak yeni şubeye taşıma talebi oluşturabilirsiniz. Şube değişikliğinin onaylanmasıyla birlikte bankacılık işlemlerinizde yeni şubeniz aracılığıyla hızlı işlem yapabilirsiniz.

Şube değişikliği yapabileceğiniz bankaların listesi şunlardır;

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Kuveyt Türk
 • Albaraka Türk
 • Türkiye Finans
 • Akbank
 • Fibabanka
 • Şekerbank
 • TEB
 • İş Bankası
 • Yapı Kredi
 • Alternatif Bank
 • Burgan Bank
 • Denizbank
 • Garanti BBVA
 • HSBC
 • ING Bank
 • Odeabank
 • QNB Finansbank

En hızlı banka şube değiştirme ile ilgili olarak yukarıda vermiş olduğumuz banka listesi dışında çalıştığınız banka varsa o bankaya bağlı şubenizi Şube değiştirme dilekçesi yardımıyla değiştirebilmeniz mümkün.

Banka Şube Değişikliği Dilekçe Örneği

Banka şube değiştirme dilekçesi nasıl yazılır? Banka şube değişikliği dilekçesi ve dilekçe örneği ile ilgili aşağıda vermiş olduğumuz örnekteki gibi doldurarak hesap şubenize teslim edip banka şube değiştirme talebinde bulunmanız yeterli olacaktır. Diğer bir araştırılan konulardan birisi olan E-Devlet maaş hesabı olanlarla ilgili banka şube değişikliği konusunda da yazımızın devamında bilgi bulabilirsiniz.

BankalarŞube Değiştirme Dilekçesi
Ziraat BankasıVar
HalkbankVar
VakıfbankVar
Kuveyt TürkVar
Albaraka TürkVar
Türkiye FinansVar
AkbankVar
FibabankaVar
ŞekerbankVar
TEBVar
İş BankasıVar
Yapı KrediVar
Alternatif BankVar
Burgan BankVar
DenizbankVar
Garanti BBVAVar
HSBCVar
ING BankVar
QNB FinansbankVar
OdeabankVar
Banka Şube Değişikliği Nasıl Yapılır? Dilekçe Örneği
Banka Şube Değişikliği Nasıl Yapılır? Dilekçe Örneği

E-Devlet’ten Banka Şube Değişikliği Nasıl Yapılır?

E-Devlet banka şube değiştirme yapılır mı? Özellikle emekli maaşı alan vatandaşlar bankaların oluşturmuş olduğu kampanyalar kapsamında maaş promosyonu için emekli aylığı banka değişikliği yapmak isteyebiliyorlar. Peki emekli maaşı banka değişikliği nasıl yapılır? hadi hep beraber inceleyelim.

E-Devlet üzerinden emekli maaşı değişikliği için şu adımları takip edebilirsiniz;

 • www.turkiye.gov.tr web sitesi üzerinden E-Devlet şifrenizle giriş yapın.
 • Açılan anasayfa üzerinde bulunan arama kutusuna “Banka ve Adres Değişikliği” yazın.
 • Hangi statüden emekli olduysanız “4A SSK, 4B Bağkur, 4C Emekliği Sandığı” seçim yapın.
 • Açılan ekran üzerinde hangi bankaya transfer edecekseniz bankayı ve şubeyi seçip işlemi tamamlayabilirsiniz.

Yukarıda saymış olduğumuz adımları ve işlemleri sırasıyla takip ederek E-Devlet banka şube değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Banka Şube Sorgulama Nasıl Yapılır?

Banka şubemi nasıl öğrenebilirim? Banka şube sorgulama ile şube kodu, hangi şubeye bağlı olduğunuzu öğrenmek istiyorsanız, çalışmış olduğunuz bankanın mobil uygulamasına giriş yaparak veya çağrı merkezini arayarak bunu öğrenebilirsiniz.

Bu yazımızda Banka Şube Değişikliği Nasıl Yapılır? Dilekçe Örneği ile ilgili bilgi paylaşımında bulunduk. Sitemizde daha önce yayınlamış olduğumuz ilginizi çekecek bazı yazılar;

Bankasız Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Bankamatik Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası FAST İptal Etme

Banka Şube Nasıl Değiştirilir?

Banka şubenizi değiştirme için bağlı bulunduğunuz şubeye banka şube değişiklik için dilekçe yazarak şube değişiklik talebinizi iletebilirsiniz.

E-devlet üzerinden banka şube değiştirme

E-Devlet üzerinden emekliler için banka şube değişikliği yapılabilmektedir.

Banka şube değiştirme Yapı Kredi

Yapı kredi banka şube değişikliği için bağlı bulunduğunuz şubeye dilekçe yazmalısınız.

Akbank Şube Nasıl Değiştirilir?

Akbank şube değişikliği için banka şube değişikliği dilekçesi oluşturarak bağlı bulunduğunuz şubeye talepte bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası şube değiştirme e Devlet

Ziraat bankası emekli maaşı alanlar için şube değiştirmek yada banka değiştirmek istediklerinde e-Devlet üzerinden işlem yapabilmektedirler.

Garanti Bankası Şube Değiştirme Nasıl Yapılır?

Garanti bankası şube değişikliği için şube değişiklik dilekçe örneğini bağlı bulunduğunuz şubeye götürebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Kredi Kartı Borcu Otomatik Ödeme ve Kapatma 2023 başlıklı makalemizde acil yardım, Borç para ve kolay yardım hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde istifade edebilmek için reklam engelleyiciyi kapatmanızı öneririz.