Acil Para

Acil Kredi Veren Bankalar, Acil Kredi Nasıl Çekilir? 

Acil kredi çekmek çeşitli etkenler dolayısıyla pek çok kullanıcı tarafından sıklıkla araştırılan konulardan biri haline gelmiştir. Siz de nakit ihtiyacınız için acil kredi çekmek istiyorsanız, bankaların gerekli gördüğü koşulları karşılamanız gerektiğini göz ardı etmemelisiniz.

Kredi çekebilmek adına gerekli olan ilk faktör, vatandaşların gelir düzeyleridir. Başvurduğunuz banka fark etmeksizin size kredi vermek için öncelikli olarak gelir durumunuza ve düzeyine bakarlar. Bunun yanı sıra bankalardan ne kadarlık bir kredi çekmek istediğiniz de, kredinizin onaylanıp, onaylanmayacağı ile direkt olarak ilgili olan faktörlerin arasında gelir.

Talep ettiğiniz kredi başvurunuzdan başka bir kredi ya da kredi kartı borcunuz yoksa kredi verebilecekleri oran artabilir. Ancak acil kredi almak için bankaları bir takım başka koşullar da isteyebileceklerini unutmamak gerekir.

Anında Kredi Çekmek İçin Gerekli Belgeler ve Koşullar

Bankaların kredi fırsatlarından yararlanmak çeşitli koşullar ile mümkün hale gelmektedir. Neredeyse tüm bankalar tarafından verilen kredilerin onaylanma ve ödeme sürelerinin birbirinden farklı olacağını ise göz ardı etmemek gerekir. Eğer kısa süre içerisinde karşılamanız gereken nakit ihtiyacınız için acil kredi çekmek istiyorsanız, bu durumda anında kredi veren bankalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

bagkuruya olum ayligi sartlari 1200x800 1

2022 yılında Enpara, Akbank, Denizbank, TEB ve Yapıkredi’nin en sık anında kredi veren bankalar olduğu bilinmektedir. Listede bulunan bankaların haricinde de anında kredi vermekte olan pek çok farklı banka bulunmaktadır. Hızlı şekilde elinize ulaşması gereken nakit para için yapacağınız anında kredi başvurusu esnasında bankalar sizden çeşitli belgeler isteyecektir. Bunun yanı sıra karşılanması gereken koşullar olduğunu da göz ardı etmemek gerekir.

Kredi başvurunuzun onaylanması ve nakit ihtiyacınızın karşılanması için öncelikle belirlenmiş olan belgelerin, başvuruyu gerçekleştireceğiniz bankaya teslim edilmesi gerekir. Bankalar tarafından istenilen belgeler değişiklik gösterebileceği gibi, genellikle şu şekildedir:

  • Nüfus cüzdanı,
  • Maaş bordrosu,
  • SGK kayıt dökümü,
  • İkametgah ya da muadili bir belge,
  • Ek gelir belgesi (Çeşitli bankalar tarafından istenir.)
  • Eğer talep ettiğiniz kredi konut kredisi ise, alınacak olan konutun tapusuna dair bir fotokopi,
  • Eğer talep ettiğiniz kredi sıfır taşıt kredisi ise, proforma fatura,
  • Eğer talep ettiğiniz kredi ikinci el taşıt kredisi ise, araç ruhsatı

Bankaların anında kredi adına sizden talep edebileceği belgeler değişiklik gösterebilir. Belgelerin değişiklik göstermesine neden olan bir diğer etken ise, hangi kredi türünde başvuruda bulunuyor olduğunuzdur.

Gelir Belgesi Olmayan Kişiler Anında Krediden Yararlanabilir mi?

Acil kredi veren bankalar ile çalışarak nakit ihtiyacınızı kısa süre içerisinde karşılayabilmeniz için gelir belgeniz olması zorunludur. Düzenli bir işi olmayan dolayısıyla düzenli gelir elde etmeyen kişiler bankaların anında kredi fırsatlarından yararlanma ihtimali oldukça düşük olan vatandaşlardır. Bankalar için gelir belgesi, borcunuzu ödeyeceğinize dair bir teminat olması sebebiyle önemlidir. Ancak gelir belgeniz bulunmamasına rağmen ev ya da arsa gibi taşınmazlarınız bulunuyorsa, bankaların acil kredi fırsatlarından yararlanma ihtimaliniz yükselecektir.

Bir önceki yazımız olan Memurlar İçin Özel Faizle Kredi Veren Bankalar  başlıklı makalemizde memurlar için kredi ve memurlar için kredi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu